WENTE ZINFANDEL 2011

BEYER RANCH, LIVERMORE VALLEY
SAN FRANCISCO BAY, KALIFORNIE

Odrůda: 100% Zinfandel

Historie: Beyer Ranch je historicky první podoblast v Livermore Valley, kde se vysadila odrůda Zinfandel. Vinice jsou vysázeny na pečlivě vybraných, šikmo položených svazích, které směřují k řekám Arroyo del Valle a Arroyo Mocho. Hrozny z těchto poloh se vyznačují mohutnou barvou, vůní a chutí.

Barva: Temná granátová barva s jemnými světle červenými odlesky a vysokou viskozitou.

Vůně: Velmi intenzivní, s ovocno-kořenitým charakterem, s tóny lesního bobulového ovoce a vůní hřebíčku, skořice a bylinek.

Chuť: Komplexní, plná s hřejivým alkoholem a dlouhou dochutí.

Zrání: 13 měsíců ve francouzských a amerických dubových sudech.

Snoubení s jídlem: Podáváme k hovězím steakům a jemným úpravám jehněčího.

Ideální teplota podávání: okolo 16ºC, nejlépe do sklenic typu Bordeaux, dekantace okolo 60 min.

Analytika vína: Alkohol: 14,5%

O odrůdě Zinfandel:
Zinfandel je modrá moštová odrůda, kterou je osázeno více než 10% kalifornských vinic. Testy DNA odhalily její genetickou spojitost s chorvatskou odrůdou Crljenak Kaštelanski, a taktéž s odrůdou Primitivo, tradičně pěstovanou v italském “pekle” již od roku 1700. Cestu do USA si tato odrůda našla v polovině 19. stol. a byla pojmenována “Zinfandel”, jménem neznámého původu.

Cena pro členy: 278 Kč za láhev*
*Platí při objednání do 60 dnů od dodání zásilky CDV