WENTE RIVA RANCH CHARDONNAY 2012

WENTE CALIFORNIVA
LIVERMORE VALLEY, CALIFORNIA, USA

Odrůda: 100% Chardonnay

Historie: Vinařství Wente Calfironia bylo založeno již v roce 1883 C.H.Wentem, který emigroval do USA z Německa a v oblasti Livermore Valley začal pěstovat vinnou révu. V dnešní době je to již čtvrtá a pátá generace, jmenovitě Eric, Philip, Carolyn, Chtistine a Karl, která se na 17ha zdejší vinice stará a produkuje velmi krásná červená, ale i bílá vína.

Barva: Zlatavě-žlutá.

Vůně: Tóny tropického ovoce jako je ananas a mango doprovázené doteky, medu, skořice a dřeva.

Chuť: Středně plné víno s příjemnou kyselinkou, jemným dotekem dřeva a dlouhým ovocným závěrem.

Zrání: 8 měsíců, ve francouzských, amerických a evropských dubových sudech.

Snoubení s jídlem: Vhodné k bílému masu (od ryb a mušlí až po kuře, vepřové a další bílá masa).

Potenciál stárnutí: 4-5 let

Ideální teplota podávání: 8-10 °C

Analytika vína: Alkohol: 13,5 %

Pár slov o Chardonnay:
Bohatost je slovo, které nejlépe vystihuje odrůdu Chardonnay a vysvětluje jeho popularitu. Jeho aroma je distingované, delikátní, těžko vystižitelné, o to snadněji rozpoznatelné. Často voní po jablkách, citrusech, broskvích a tropickém ovoci. Je tak delikátní, že i přidané malé procento jiné odrůdy dokáže často zastřít jeho odrůdové aroma i chuť. Dub obvykle přebije ovocnost Chardonnay, pokud fermentuje či dlouho vyzrává v nových sudech.

Cena pro členy: 278 Kč za láhev*
*Platí při objednání do 60 dnů od dodání zásilky CDV