WENTE CABERNET SAUVIGNON 2010

WENTE
LIVERMORE VALLEY, KALIFORNIE, USA

Odrůda: 100% Cabernet Sauvignon z Livermore Valley

Historie: Vinařství bylo založeno již v roce 1883 C.H.Wentem, který emigroval do USA z Německa a v oblasti Livermore Valley začal pěstovat vinnou révu. V dnešní době je to již pátá generace, jmenovitě Eric, Philip, Carolyn, Chtistine a Karl, která se na 17 hektarech stará o zdejší vinice a produkuje velmi krásná červená, ale i bílá vína.

Barva: Temně červená.

Vůně: Lesní ovoce, jahody a ostružiny. dřevo a tmavá čokoláda.

Chuť: Plná, suchá s drsnějšími taniny a dlouhou perzistencí.

Zrání: 14 měsíců na amerických a francouzských dubových sudech.

Snoubení s jídlem: Hovězí steaky na grilu.

Potenciál stárnutí: 4 – 6 let

Ideální teplota podávání: 16 – 18 ºC

Analytika vína: Alkohol: 13,7%; Kyseliny: 3,28 g/L; pH: 3,67 %

Pár slov o Cabernetu Sauvignon:
Cabernet Sauvignon je jednou ze světově nejuznávanějších modrých odrůd. Pěstuje se skoro ve všech významných vinařských zemích. Mezinárodní uznání získal Cabernet Sauvignon díky svému významnému postavení ve vínech z Bordeaux, kde se většinou spojuje s odrůdami Merlot a Cabernet Franc. Z Francie se rozšíříl přes Evropu až do Nového Světa, kde nalezl nový domov v místech jako jsou Mendoza v Argentině, Kalifornské Napa Valley, Australské Coonawarra a Chilské Maipo Valley. Většinu 20. století byl světově nejvysazovanější prémiovou modrou odrůdou, dokud ho v roce 1990 nevystřídal na piedestalu Merlot.

Cena pro členy: 278 Kč za láhev*
*Platí při objednání do 60 dnů od dodání zásilky CDV