VILLARD RESERVE CABERNET SAUVIGNON 2008

EXPRESIÓN RESERVE CABERNET SAUVIGNON 2008
MAIPO VALLEY, CHILE

Odrůda: 100% Cabernet Sauvignon

Historie: Tato doména byla založena roku 1989 Thierry Villardem jako první chilské butikové vinařství. Za dvacet let své existence byla vždy hodnocena jako jeden z nejlepších producentů vín z Casablanca Valley. V posledních třech letech zavedla nová generace vinařské rodiny inovativní technologie, s cílem vytvořit nová, super premiová vína plná struktury a elegance, zachovávající si svůj jedinečný charakter, získaný z výjimečného terroiru místa svého původu.

Barva: Hluboká, purpurově rudá, s fialovým odstínem.

Vůně: Komplexní, odrůdová, po ovoci a pepři, což je typické pro terroir údolí Casablanca Valley, s elegantním dotekem nového dřeva.

Chuť: Dobrá, dlouho trvající odrůdová chuť s charakterem a komplexitou po zrání ve franc. sudu. Vyrovnaná, měkká, ale s pevnými taniny.

Zrání: 50% ve franc. dubových sudech po dobu 12ti měsíců.

Snoubení s jídlem: Vychutnejte si jej k červeným masům, dušenému a vybraným modrým a zralým bílým sýrům.

Ideální teplota podávání: 17 – 18°C

Potenciál stárnutí: 4-5 let. Přestože je víno připravené k pití, následné zrání v lahvi jej obohatí o ještě větší komplexnost

Analytika vína: Alkohol: 14 %

Pár slov o Cabernetu Sauvignon:
Cabernet Sauvignon je jednou ze světově nejuznávanějších modrých odrůd. Pěstuje se skoro ve všech významných vinařských zemích. Mezinárodní uznání získal Cabernet Sauvignon díky svému významnému postavení ve vínech z Bordeaux, kde se většinou spojuje s odrůdami Merlot a Cabernet Franc. Z Francie se rozšíříl přes Evropu až do Nového Světa, kde nalezl nový domov v místech jako jsou Mendoza v Argentině, Kalifornské Napa Valley, Australské Coonawarra a Chilské Maipo Valley. Většinu 20. století byl světově nejvysazovanější prémiovou modrou odrůdou, dokud ho v roce 1990 nevystřídal na piedestalu Merlot.