VILLARD GRAN VIN PINOT NOIR 2009

GRAN VIN PINOT NOIR 2009
CASABLANCA VALLEY, CHILE

Odrůda: 100% Pinot Noir

Historie: Tato doména byla založena roku 1989 Thierry Villardem jako první chilské butikové vinařství. Za dvacet let své existence byla vždy hodnocena jako jeden z nejlepších producentů vín z Casablanca Valley. V posledních třech letech zavedla nová generace vinařské rodiny inovativní technologie, s cílem vytvořit nová, super premiová vína plná struktury a elegance, zachovávající si svůj jedinečný charakter, získaný z výjimečného terroiru místa svého původu.

Barva: Jasná jahodově červená.

Vůně: Po čerstvém bobulovitém ovoci, jahodách a čokoládě, s elegantním dotekem nového dřeva.

Chuť: Dlouho trvající chuť s charakterem a komplexitou po zrání ve franc. sudu.

Zrání: 100% ve franc. dubových sudech po dobu 8 měsíců.

Snoubení s jídlem: Vychutnejte si jej k červeným masům, dušenému a vybraným modrým a zralým bílým sýrům.

Ideální teplota podávání: 17 – 18°C

Potenciál stárnutí: 4-5 let. Přestože je víno připravené k pití, následné zrání v lahvi jej obohatí o ještě větší komplexnost.

Analytika vína: Alkohol: 14.5 %

Pár slov o Pinotu noir:
Pinot noir je modrou odrůdou révy Vitis vinifera. Její název vznikl z francouzského pojmenování pro borovici „pine“ a černá „noir“, vzhledem k podobnosti tvaru hroznu s borovicovou šiškou. Pinot noir se pěstuje po celém světě, převážně v chladnějších regionech, ale převážně se o něm mluví ve spojitosti s francouzským regionem Bourgogne. Vína z Pinotu noir jsou všeobecně považována za jedny z nejlepších na světě, ale jako odrůda je Pinot velice náročný na pěstování a celkové zpracování.