VILLARD ASSEMBLAGE CABERNET SAUV.-MERLOT-SYRAH-PETIT VERDOT 2009

VILLARD L‘ASSEMBLAGE GRAND VIN 2009
MAIPO VALLEY, CHILE

Odrůda: 49% Cabernet, 44% Merlot, 7% Syrah

Historie: Villard Estate byla založena roku 1989 Thierry Villardem jako první chilské butikové vinařství. Za dvacet let své existence bylo vždy hodnoceno jako jedno z nejlepších producentů vín z Casablanca Valley. V posledních třech letech zavedla nová generace vinařské rodiny inovativní technologie s cílem vytvořit nová, super premiová plná vína s elegancí, zachovávající si svůj jedinečný charakter, získaný z výjimečného terroiru místa svého původu.

Barva: Hluboká, temně rudá.

Vůně: Tóny kůže, svěžího bobulovitého ovoce, černého pepře a dřeva.

Chuť: Dobře strukturované víno se svěží paletou ovoce, zralými taniny a hladkým závěrem.

Zrání: 8 měsíců v dubovém sudu.

Snoubení s jídlem: Skvělá kombinace bude s červeným pečeným masem.

Potenciál stárnutí: 10 let

Ideální teplota podávání: 17 – 19°C

Analytika vína: Alkohol: 14,5 %

Pár slov o Cabernetu Sauvignon:
Cabernet Sauvignon je jednou ze světově nejuznávanějších modrých odrůd. Pěstuje se skoro ve všech významných vinařských zemích. Mezinárodní uznání získal Cabernet Sauvignon díky svému významnému postavení ve vínech z Bordeaux, kde se většinou spojuje s odrůdami Merlot a Cabernet Franc. Z Francie se rozšířil přes Evropu až do Nového Světa, kde nalezl nový domov v místech jako jsou Mendoza v Argentině, Kalifornské Maipa Valley, Australské Coonawarra a Chilské Maipo Valley. Většinu 20. století byl světově nejvysazovanější prémiovou modrou odrůdou, dokud ho v roce 1990 nevystřídal na piedestalu Merlot.