VENTA LAS VACAS – UVAS FELICES 2010

ALTA VISTA ATEMPORAL BLEND 2007
ALTA VISTA, MENDOZA
ARGENTINA

Odrůda: 43 % Malbec, 36 % Cabernet Sauvignon, 11% Syrah, 10 % Petit Verdot.

Historie: Alta Vista je prvním vinařstvím v Argentině, které od roku 2001 produkuje vína odrůdy Malbec z jednotlivých vinic. Podnětem byla různorodost terroirů v Mendoze, společně se zkušenostmi metod pěstování na nich a schopností odhalit charakter každého z nich. To vše stálo u zrodu Alta Vista Single Vineyard. Touto cestou zůstávají rok co rok zachovány charakteristiky jednotlivých terroirů, abyste měli možnost objevovat jedinečný styl a temperament každého vína Malbec Single Vineyard.

Barva: Intenzivně rudá.

Vůně: Malbec vnáší ovocno-květnaté aroma, zatímco Syrah nabízí tóny koření.

Chuť: Měkkost odrůdy Malbec v kombinaci s taniny odrůdy Cabernet Sauvignon a strukturou Petit Verdot utváří komplexní a harmonické víno s dlouhým závěrem.

Zrání: 100% ve franc. dubových sudech 12 měsíců.

Snoubení s jídlem: Těstoviny, tmavé maso a steaky

Ideální teplota podávání: 16-18°C

Analytika vína: Alkohol: 14.5%, Kyseliny: 6.11 g/L, pH: 3.6, Zbytkový cukr: 2.06 g/L

Pár slov o Malbecu:
Malbec, taktéž znám jako Cot, Auxerrois, Cot de Bordeaux či Cahors, původně pochází z regionu Cahors v jihozápadní Francii a je jednou ze šesti odrůd, uznaných pro výrobu červených cuvée v Bordeaux. Stal se prémiovou modrou odrůdou v Argentině, kde našel skvělé klimatické a půdní podmínky pro pěstování a místní vína z této odrůdy získala světový věhlas, o čemž svědčí i mnoho medailových ocenění na odborných soutěžích. Dává vína příjemné chuti a středního těla, s typicky zemitými tóny a intenzivní purpurovou barvou. Díky silné struktuře a chuti získává lehce rustikální nádech. Stejně jako červeným vínem, je Argentina známa i svým hovězím masem. Spojení těchto dvou produktů je ale více než geografické – díky svým robustním taninům je Malbec přirozeně vhodným partnerem pro šťavnaté steaky.