TRUMPETER TORRONTÉS 2009

RUTINI WINES
MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Torrontés
Historie: Vinařství Rutini se v této oblasti nachází již 65 let. To, co začalo jako rodinná firma italského imigranta Felipe Rutiniho, patří v současné době mezi nejznámější vinice jak v Argentině, tak i ve světě.
Color: Světle zlatá se zelenavým nádechem.
Aroma: Výrazné víno s převažující vůní bílých broskví a vedlejšími tóny jasmínu a růže.
Chuť: Příjemně svěží, jemně citrusová, s dlouhým plným dozníváním
Gastronomie: Mládí vína si nejlépe užijeme, pokud ho pijeme samotné. Je také výborné k uzenému masu, k jemným, ale i středně uzrálým sýrům a k mořským plodům. Skvěle se hodí i ke kořeněnému jídlu a asijské kuchyni.
Archivace: 2-3 roky
Ideální teplota podávání: 8°C – 11°C
Parametry:
Obsah alkoholu: 13,5%
Celková kyselost: 5.85g/l

O Torrontés:
Víno Torrontés má svůj původ v Galicii ve Španělsku. Velmi se mu daří v suchém podnebí v horských oblastech Argentiny, kde vzniká zcela jedinečné bílé víno, které se nepodobá žádnému jinému, o němž jste mohli kdy slyšet. Torrontés je výrazné bílé víno se sladkým aroma růží a švestek, které je podtrhováno tóny tropického ovoce, přičemž některé světlejší odrůdy mohou mít jemný nádech citrusů a jablek. Barva vína se pohybuje ve spektru od světle žluté se zelenkavými tóny až po třpytivě zlatý odstín suché trávy v pozdním podzimu.

Běžná cena: : 270 Kč za láhev
Cena pro členy 216 Kč za láhev