TRUMPETER RESERVE PETIT VERDOT 2008

RUTINI WINES, BODEGAS  “LA RURAL”

TRUMPETER RESERVE PETIT VERDOT 2008
RUTINI WINES, BODEGAS “LA RURAL”
MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Petit Verdot.

Historie: Rutini je součástí jednoho z největších vinařství, zvaného “La Rural” a patří k nejstarším vinařstvím Argentiny. Od svého založení v roce 1885 bylo vinařství Rutini oceňováno za výjimečnou kvalitu a charakter svých vín. Spojení dlouhé vinařské tradice s touhou po neustálém vývoji a inovacích činí z Rutini Wines jednoho z předních a nejúspěšnějších vinařských producentů Argentiny.

Barva: Intenzivní, s fialovým odstínem.

Vůně: Plná, po bobulovém ovoci a fialkách, s lehkým dotekem vanilky po zrání v sudu.

Chuť: Kořenitá s tóny máty a zralého tmavého ovoce s náznakem vanilky a čokolády po zrání v sudu. Díky vyzrálým taninům, svěží kyselině a perfektně zakomponovaném dubu po zrání je neobyčejně harmonické.

Zrání: 12 měsíců ve franc. sudech, 40% nových a 60% 1-2krát použitých.

Snoubení s jídlem: Toto víno skvěle doprovodí těstoviny s tomatovou omáčkou. Díky svěží kyselince podpoří Trumpeter Reserve Petit Verdot mnohem lépe chuť každého pokrmu. Taktéž se výborně hodí k masovým jídlům.

Ideální teplota podávání: 18°C

Analytika vína: Alkohol: 13.8%; Kyseliny: 5.92 g/L; pH: 3.65; Malolaktická fermentace: 100%

Pár slov o Petit Verdot:
Petit Verdot je modrá odrůda révy, převážně používaná do klasických Bordeaux blendů. Dozrává mnohem později než ostatní odrůdy, často až příliš pozdě, díky čemuž se stala ve své domovině téměř neoblíbenou. Pokud se jí podaří dozrát, je v menším množství přidávána do vín kvůli zvýšení obsahu tříslovin, barvy a chuti. Stala se však velice oblíbenou u vinařů z Nového Světa, kde má mnohem větší šanci dozrávat a dávat tak kvalitní jednoodrůdová vína. Taktéž je používána pro zvýšení plnosti chuti středně plného Cabernetu Sauvignon. Mladé víno vykazuje tóny banánu a ořezané tužky, po nazrání nastupují silné tóny fialek a kůže.