TRUMPETER RESERVA BLEND 2009

TRUMPETER RESERVA BLEND 2009
VISTALBA – MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 35% Tempranillo, 35% Malbec a 30% Cabernet Sauvignon

Historie: Rutini je součástí jednoho z největších vinařství, zvaného “La Rural”. Rutini Wines je jedním z nejstarších vinařství Argentiny. Od svého založení v roce 1885 bylo vinařství Rutini oceňováno za výjimečnou kvalitu a charakter svých vín. Spojení dlouhé vinařské tradice s touhou po neustálém vývoji a inovacích činí z Rutini Wines jednoho z předních a nejúspěšnějších vinařských producentů Argentiny.

Barva: Intenzivní rubínová s fialovým odstínem.

Vůně: Atraktivní aroma drcených bobulí, čokolády a tabáku.

Chuť: Tempranillo vnáší do cuvée tóny lesního ovoce a měkké taniny, Malbec dává vínu bohaté aroma cassisu a anýzu, sladké, měkké taniny a kulatost a Cabernet Sauvignon nabízí dotek pepře, komplexní taniny, dobrou strukturu a dlouhý, pevný závěr.

Zrání: 14 měsíců ve franc. a amer. sudech.

Snoubení s jídlem: Skvěle doprovodí červená masa a pečeně

Potenciál stárnutí: 4-5 let.

Ideální teplota podávání: 17°C – 19 °C

Analytika vína: Alkohol: 13,5 %

Pár slov o Blendu:
Toto moderní cuvée harmonicky kombinuje doplňující se charaktery odrůd Tempranillo, Malbec a Cabernet Sauvignon. Má intenzivně rubínovou barvu s fialovými odlesky, je vyvážené, tělnaté a disponuje skvělou komplexností. Tempranillo vnáší do cuvée tóny lesního ovoce a měkké taniny, Malbec dává vínu bohaté aroma cassisu a anýzu, sladké, měkké taniny a kulatost a Cabernet Sauvignon nabízí dotek pepře, komplexní taniny, dobrou strukturu a dlouhý, pevný závěr.