Trumpeter Merlot 2006

DON FELIPE RUTINI
MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Merlot
Historie: Bodega La Rural byla založena roku 1885 Donem Felipem Rutini. Z Itálie si s sebou přivezl enologické vzdělání a bohaté zkušenosti získané na vinicích svého otce. Co začalo jako rodinné vinařství italských přistěhovalců, je dnes jedním z nejvíce uznávaných vinařství v Argentině i ve světě.
Barva: Švestkově rudá s intenzivními purpurovými odstíny.
Aroma: Trumpeter Merlot vykazuje intenzivní, koncentrované aroma džemu z černých třešní, s tóny kůže a kouře a nádechem skořice a vanilky, přecházející v delikátní vůni, evokující kompotované ovoce, jako jsou třešně, švestky a červený rybíz.
Chuť:Harmonické víno s bohatou, hladkou strukturou, pevnými, výraznými taniny a s dotekem kakaa a černého pepře v dlouhotrvajícím závěru.
Zrání: 7 měsíců, 50% nové sudy z amerického dubu a 50% 2-3 leté sudy z francouzského dubu.
Gastronomie: Libové červené maso, jehněčí žebírko s bylinkami, zajíc na víně, houby, dušené maso a ragú.
Archivace: 3-4 roky
Ideální teplota podávání: 16 -18ºC
Parametry:
Obsah alkoholu: 13.5%.
Celková kyselost: 3.95 g/l

O Merlotu:
Odrůda Merlot je příbuzná s odrůdou Cabernet Sauvignon. Je ale méně tanická a dává rychleji zrající vína s měkčí strukturou. Merlot je často s Cabernetem Sauvignon scelován, kvůli zjemnění výsledného cuvée. Ve své nejlepší podobě představuje víno, které je suché, bohaté v chuti a s lahodným závěrem v hrdle. V opačném případě je trpký, s tenkou chutí i strukturou.