TRUMPETER MALBEC 2009

trumpeter malbec 2009

TRUMPETER MALBEC 2009
RUTINI WINES, BODEGAS “LA RURAL”
MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Malbec

Historie: Rutini je součástí jednoho z největších vinařství, zvaného “La Rural”. Rutini Wines je jedním z nejstarších vinařství Argentiny. Od svého založení v roce 1885 bylo vinařství Rutini oceňováno za výjimečnou kvalitu a charakter svých vín. Spojení dlouhé vinařské tradice s touhou po neustálém vývoji a inovacích činí z Rutini Wines jednoho z předních a nejúspěšnějších vinařských producentů Argentiny.

Barva: Tmavě fialová, inkoustová.

Vůně: Hutná, s atraktivními tóny bobulí a dotekem skořice a sladkého koření.

Chuť: Skvělé tělo, intenzivní taniny, chuť třešní, ostružin a švestek, prolínající se s tóny kardamomu a pepře. Dochuť je dlouhá a plná.

Zrání: 7 měsíců, 20% nové americké dubové sudy, 20% nové francouzské dubové sudy a 60% použité americké dubové sudy.

Snoubení s jídlem: Červená masa (hovězí medium rare), těstoviny se sytými omáčkami, jehněčí, italská pizza s pikantním salámem, houbami a olivami.

Ideální teplota podávání: 16 -18 °C

Potenciál stárnutí: 3-4 roky

Analytika vína: Alkohol: 13.5%; pH: 3.8; Kyseliny: 4.92 g/l; Zb. cukr: 3.45 g/l

Pár slov o Malbecu:
Malbec, taktéž znám jako Cot, Auxerrois, Cot de Bordeaux či Cahors, původně pochází z regionu Cahors v jihozápadní Francii a je jednou ze šesti odrůd, uznaných pro výrobu červených cuvée v Bordeaux. Stal se prémiovou modrou odrůdou v Argentině, kde našel skvělé klimatické a půdní podmínky pro pěstování a místní vína z této odrůdy získala světový věhlas, o čemž svědčí i mnoho medailových ocenění na odborných soutěžích. Dává vína příjemné chuti a středního těla, s typicky zemitými tóny a intenzivní purpurovou barvou. Díky silné struktuře a chuti získává lehce rustikální nádech. Stejně jako červeným vínem, je Argentina známa i svým hovězím masem. Spojení těchto dvou produktů je ale více než geografické – díky svým robustním taninům je Malbec přirozeně vhodným partnerem pro šťavnaté steaky.

Cena pro členy: 233 Kč za láhev*
*Platí při objednání do 60 dnů od dodání zásilky CDV