TRUMPETER CHARDONNAY 2010

TRUMPETER CHARDONNAY 2010
RUTINI WINES, BODEGAS “LA RURAL”
MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Chardonnay

Historie: Rutini je součástí jednoho z největších vinařství, zvaného “La Rural” a patří mezi nejstarší vinařství Argentiny. Od svého založení v roce 1885 bylo vinařství Rutini oceňováno za výjimečnou kvalitu a charakter svých vín. Spojení dlouhé vinařské tradice s touhou po neustálém vývoji a inovacích činí z Rutini Wines jednoho z předních a nejúspěšnějších vinařských producentů Argentiny.

Barva: Intenzivní zeleno-žlutá.

Vůně: Plná, po zralých broskvích s lehkým dotekem vanilky po zrání v sudu.

Chuť: V ústech působí měkce a kulatě, s chutí po vyzrálém ananasu a lehkým minerálním vjemem v dochuti.

Zrání: 7 měsíců ve franc. dubových sudech Francois Freres, 30% nových.

Snoubení s jídlem: Měkké sýry, bílá a grilovaná masa.

Ideální teplota podávání: 8°C – 11°C

Analytika vína: Alkohol: 13.7%

Pár slov o Chardonnay:
Bohatost je slovo, které nejlépe vystihuje odrůdu Chardonnay a vysvětluje jeho popularitu. Jeho aroma je distingované, delikátní, těžko vystižitelné, o to snadněji rozpoznatelné. Často voní po jablkách, citrusech, broskvích a tropickém ovoci. Je tak delikátní, že i přidané malé procento jiné odrůdy dokáže často zastřít jeho odrůdové aroma i chuť. Dub obvykle přebije ovocnost Chardonnay, pokud fermentuje či dlouho vyzrává v nových sudech.

Běžná cena: 291 ,-

Klubová cena: 233 ,-