TRUMPETER CABERNET SAUVIGNON 2010

TRUMPETER CABERNET SAUVIGNON 2010
RUTINI WINES, BODEGAS “LA RURAL”
MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Cabernet Sauvignon.

Historie: Rutini je součástí jednoho z největších vinařství, zvaného “La Rural” a zároveň jedním z nejstarších vinařství Argentiny. Od svého založení v roce 1885 bylo vinařství Rutini oceňováno za výjimečnou kvalitu a charakter svých vín. Spojení dlouhé vinařské tradice s touhou po neustálém vývoji a inovacích činí z Rutini Wines jednoho z předních a nejúspěšnějších vinařských producentů Argentiny.

Barva: Hluboká, rubínová s fialovými odlesky.

Vůně: Po šťavnatém bobulovém ovoci, přecházející do koncentrovaného aroma malin a ostružin.

Chuť: Vyvážená, s pevnými taniny. V závěru se objevují tóny vanilky, kakaa a sladkého dřeva.

Zrání: 7 měsíců, 50% nové franc. sudy a 50% použité amer. sudy.

Snoubení s jídlem: Hovězí, grilovaná červená masa, vepřové, telecí brzlík.

Potenciál stárnutí: 3-4 roky

Ideální teplota podávání: 16- 18°C

Analytika vína:Alkohol: 13.5%

Pár slov o Cabernetu Sauvignon:
Cabernet Sauvignon je jednou ze světově nejuznávanějších modrých odrůd. Pěstuje se skoro ve všech významných vinařských zemích. Mezinárodní uznání získal Cabernet Sauvignon díky svému významnému postavení ve vínech z Bordeaux, kde se většinou spojuje s odrůdami Merlot a Cabernet Franc. Z Francie se rozšíříl přes Evropu až do Nového Světa, kde nalezl nový domov v místech jako jsou Mendoza v Argentině, Kalifornské Napa Valley, Australské Coonawarra a Chilské Maipo Valley. Většinu 20. století byl světově nejvysazovanější prémiovou modrou odrůdou, dokud ho v roce 1990 nevystřídal na piedestalu Merlot.

Běžná cena: 291 ,-

Klubová cena: 233 ,-