TANGUERO RESERVE CHARDONNAY 2011

FINCA FLICHMAN
MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Chardonnay

Historie: Finca Flichman je jedním z nejstarších a nejrespektovanějších vinařství Argentiny. Usedlost se nachází v Maipu, jižně od řeky Mendoza, v oblasti zvané Barrancas. Dnes je vinařství součástí skupiny Sogrape, největšího portugalského producenta vín. První vinice dal vysadit roku 1873 visionářský průkopník Sami Flichman. V roce 1910 rodina Flichman slavnostně znovuotevřela doménu pod názvem Finca Flichman. Sami byl následován svým synem, který vystudoval enologii ve Francii a využil nabyté znalosti k tvorbě prémiových vín.

Barva: Zlatá se zelenkavými odlesky.

Vůně: Aroma po tropickém ovoci s dominancí ananasu, doplněné o tóny chřestu a vanilky.

Chuť: Svěží plná chuť tropického ovoce. Měkká a dlouhotrvající dochuť.

Zrání: -

Snoubení s jídlem: Kuřecí maso, ryba, mořské plody a těstoviny.

Ideální teplota podávání: 11 – 13°C

Analytika vína: Alkohol: 13%; Kyseliny: 4.84 g/l; Zbytkový cukr: 2.30 g/l

O Chardonnay:
Chardonnay je bílá odrůda, jejíž hrozny se vyznačují zelenou slupkou. Původ má v Burgundsku, vinařském regionu východní Francie, ale v současnosti je pěstována po celém světě, od Anglie po Nový Zéland. Pro nové a rozvíjející se vinařské regiony je vysazování Chardonnay něco jako “vstupní obřad” a jednoduchý krok pro vstup na mezinárodní trh s vínem. Chardonnay je samo o sobě velice neutrální, se škálou aromat a chutí, obvykle spojovaných s vlivem místa původu a použití sudu. Je vinifikováno mnoha různými styly, od elegantních minerálních vín ze Chablis po plná, máslová Mersault a vína z Nového světa s tóny tropického ovoce. Chardonnay je po celém světě využíváno jako důležitá složka pro šumivá vína, včetně Champagne.