TANAT ROBLE MEDANOS 2007

MEDANOS RESERVE TANNAT 2007
REGION JUANICO, URUGUAY

Odrůda: 100% Tannat

Historie: Establecimiento Juanico je od roku 1979 vinařství v majetku rodiny Deicas,. Nalézá se v Canelones, Uruguayi. Tento region se rozprostírá na 34° zeměpisné šířky, stejně jako regiony v Chile, Argentině a Austrálii. Má dlouhou historii, sahající až do roku 1830. Uruguay se proslavila jako nový domov odrůdy Tannat, ale i v dalších odrůdách dosahuje skvělých výsledků.

Barva: Intenzivní, purpurová s fialovými odlesky.

Vůně: Tóny zralých fíků, obohacené o vjemy inkoustu a koření.

Chuť: Robustní taniny s jemnými podtóny čokolády a kávy. Tento mladý Tannat má plné tělo s dobrou koncentrací a dlouhým komplexním závěrem.

Snoubení s jídlem: Ideální k červenému masu, zvěřině a casseroles.

Ideální teplota podávání: 18°C

Analytika vína: Alkohol: 13%

Pár slov o Tannatu:
Tannat je modrá odrůda, původem z apelace Madiran v jihozápadní Francii, která byla domestikována v Uruguayi a stala se zde národní odrůdou. Charakter místních vín se od vín z původní domoviny samozřejmě liší, mají lehčí tělo a menší obsah taninů. Tato vína mají velmi dobrý potenciál ke zrání na lahvi, případně mohou svojí intenzivní barvou a astringencí obohatit suchá červená cuvée. Odrůda Tannat dozrává později, proto je vhodná pro pěstování v teplejších oblastech. Pokud si pod Merlotem představíte měkkost, tak pod Tannatem to může být taničnost.