SIGNOS DE ORIGEN 2010

EMILIANA ORGANIC VINEYARDS
CASABLANCA VALLEY, CHILE

Odrůda: 65% Chardonnay, 20% Viognier, 11% Marsanne, 4% Roussanne

Historie: Vinařství „Viña Santa Emiliana SA“ bylo založeno v roce 1986 Rafaelem a José Guilisasti, dvěma vizionáři, kteří se v 90. letech rozhodli následovat celosvětový trend a přeměnili vinařství na 100% organické a biodynamické s cílem vytvořit vína nejvyšší kvality a s velkým respektem k přírodě. Nyní jsou jejich vína hodnocena jako jedna z nejlepších v Chile.

Barva: Jasná, zlato-žlutá.

Vůně: Elegantní vůně meruňky, jasmínu a žluté švestky doprovázené lehkými minerálními a karamelovými tóny.

Chuť: Svěží, jemná s elegantně vyváženými květinovými tóny a chutí čerstvého a sušeného ovoce a dlouhotrvající harmonickou dochutí.

Zrání: 10 měsíců ve 100% francouzských dubových sudech.

Snoubení s jídlem: Ideální gastronomické víno, které se dobře hodí k šunkové rolce s bramborovým salátem, grilované chobotnicci či k tradiční francouzské rybí polévce tzv. bujabéze se směsí koření merkén.

Ideální teplota podávání: 10 – 12°C

Analytika vína: Alkohol: 14,9%, Kyseliny: 4,33 g/L, Zbytkový cukr: 3,14 g/L, pH: 3,20 %

O odrůdě Chardonnay:
Chardonnay je bílá odrůda, jejíž hrozny se vyznačují zelenou slupkou. Původ má v Burgundsku, vinařském regionu východní Francie, ale v současnosti je pěstována po celém světě, od Anglie po Nový Zéland. Pro nové a rozvíjející se vinařské regiony je vysazování Chardonnay něco jako “vstupní obřad” a jednoduchý krok pro vstup na mezinárodní trh s vínem. Chardonnay je samo o sobě velice neutrální, se škálou aromat a chutí, obvykle spojovaných s vlivem místa původu a použití sudu. Je vinifikováno mnoha různými styly, od elegantních minerálních vín ze Chablis po plná, máslová Mersault a vína z Nového světa s tóny tropického ovoce. Chardonnay je po celém světě využíváno jako důležitá složka pro šumivá vína, včetně Champagne.