SAUVIGNON BLANC 2011

la cetto

DOBLE COVE MARLBOROUGH
SAUVIGNON BLANC 2011
WAIRAU VALLEY, NOVÝ ZÉLAND

Odrůda: Sauvignon blanc 100%

Historie: Marlborough, největší vinařský region Nového Zélandu co do rozlohy i produkce, se nachází v severovýchodním cípu jižního ostrova. Táhne se od malého přístavního městečka Picton až k městu Kaikoura na východním pobřeží. Dlouhé, rovné údolí Wairau má nejrozsáhlejší osázení vinnou révou (23,600ha v r. 2010). Světovému věhlasu se tomuto mladému regionu dostalo právě díky odrůdě Sauvignon Blanc.

Barva: Světle žlutá.

Vůně: Extrémně silný výraz s typickými odrůdovými znaky, jako jsou posečená tráva, křoví a chřest.

Chuť: Tóny citrusů, angreštu, posečené trávy a mučenky, podpořené živou kyselinkou, skvělou koncentrací a jemným bylinným dotekem. Kyselina skvěle dotváří dochuť vína.

Snoubení s jídlem: Vychutnejte si jej samotné, s mořskými plody nebo kuřetem s grilovanou zeleninou či čerstvým salátem.

Ideální teplota podávání: 8 – 10°C


Pár slov o Sauvignonu Blanc:
Hrozny Sauvignonu blanc mají zelenou slupku. Odrůda pochází z regionu Bordeaux v jižní Francii a její název je odvozen od francouzského sauvage („divoký”) a blanc („bílý”), díky svému historickému původu. Je vysázena v mnohých vinařských regionech světa a dává pikantní, suchá a osvěžující bílá vína. Společně s odrůdou Riesling byl Sauvignon jednou z prvních ušlechtilých odrůd, lahvovaných v obchodovatelném množství pod šroubovým uzávěrem, převážně producenty z Nového Zélandu. Víno je vhodné konzumovat mladé, neboť zráním nezískává na kvalitě, vyjma některých v sudu vyzrávajících vín z Pessac-Leognan a Graves v Bordeaux, jež mohou následně zrát i patnáct let. Suché a sladké bílé Bordeaux, kde hlavní odrůdovou složkou je právě Sauvignon blanc, je opravdovým chuťovým zážitkem.

Běžná cena: 299 Kč za láhev
Cena pro členy: 239 Kč za láhev

Můžete si objednat na members@clubdelvino.cz nebo volejte na tel. č. 222 210 648