SAN FELIPE ROBLE CABERNET SAUVIGNON 2009

SAN FELIPE ROBLE CABERNET SAUVIGNON 2009
BODEGAS “LA RURAL”
MAIPÚ, MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Cabernet Sauvignon.

Historie: Rutini je součástí jednoho z největších vinařství, zvaného “La Rural” a patří mezi nejstarší vinařství Argentiny. Od svého založení v roce 1885 bylo vinařství Rutini oceňováno za výjimečnou kvalitu a charakter svých vín. Spojení dlouhé vinařské tradice s touhou po neustálém vývoji a inovacích činí z Rutini Wines jednoho z předních a nejúspěšnějších vinařských producentů Argentiny.

Barva: Temně rudá s purpurovými odlesky.

Vůně: Intenzivní, s vjemy koření, vanilky a kávy.

Chuť: Komplexní, s nasládlými taniny a kakaovým závěrem.

Snoubení s jídlem: S pečeným či grilovaným masem a zeleninou, jemnými a aromatickými sýry, BBQ.

Zrání: 9 měsíců v amer. sudech.

Ideální teplota podávání: 16°C

Potenciál stárnutí: 3-4 roky

Analytika vína: Alkohol: 13.5%; Kyseliny: 5.10. g/l; pH 3.7

Pár slov o Cabernetu Sauvignon:
Cabernet Sauvignon je jednou ze světově nejuznávanějších modrých odrůd. Pěstuje se skoro ve všech významných vinařských zemích. Mezinárodní uznání získal Cabernet Sauvignon díky svému významnému postavení ve vínech z Bordeaux, kde se většinou spojuje s odrůdami Merlot a Cabernet Franc. Z Francie se rozšíříl přes Evropu až do Nového Světa, kde nalezl nový domov v místech jako jsou Mendoza v Argentině, Kalifornské Napa Valley, Australské Coonawarra a Chilské Maipo Valley. Většinu 20. století byl světově nejvysazovanější prémiovou modrou odrůdou, dokud ho v roce 1990 nevystřídal na piedestalu Merlot.

Cena pro členy: 232 Kč za láhev*
*Platí při objednání do 60 dnů od dodání zásilky CDV