SAN FELIPE MALBEC „ESTIRPE 1925“ 2008

SAN FELIPE MALBEC „ESTIRPE 1925“ 2008
MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Malbec

Historie: Od svého založení v roce 1885 bylo vinařství Rutini oceňováno za výjimečnou kvalitu a charakter svých vín. Spojení dlouhé vinařské tradice s touhou po neustálém vývoji a inovacích činí z řady San Felipe jednu z předních a nejúspěšnějších této doby.

Barva: Temně rudá.

Vůně: Brilantní, dobře strukturované víno, s pěknou hloubkou, pevnými taniny a živým aromatem tmavého ovoce

Chuť: Komplexní vjem zralých ostružin a černého rybízu. Závěr chuti je elegantní, s dotekem černého pepře a koření. Pevné a vyvážené, smyslně hebké, s dlouhou dochutí po vyzrálém hroznu a kyselinou, která spoludotváří jeho výjimečnou strukturovanost.

Snoubení s jídlem: Pečené červené maso, zelenina a maso na grilu, měkké i tvrdé sýry, hovězí a BBQ.

Ideální teplota podávání: 16 -18 °C

Potenciál stárnutí: 3-4 roky

Analytika vína: Alkohol: 13.5 %

Pár slov o Malbecu:
Malbec, taktéž znám jako Cot, Auxerrois, Cot de Bordeaux či Cahors, původně pochází z regionu Cahors v jihozápadní Francii a je jednou ze šesti odrůd, uznaných pro výrobu červených cuvée v Bordeaux. Stal se prémiovou modrou odrůdou v Argentině, kde našel skvělé klimatické a půdní podmínky pro pěstování a místní vína z této odrůdy získala světový věhlas, o čemž svědčí i mnoho medailových ocenění na odborných soutěžích. Dává vína příjemné chuti a středního těla, s typicky zemitými tóny a intenzivní purpurovou barvou. Díky silné struktuře a chuti získává lehce rustikální nádech. Stejně jako červeným vínem, je Argentina známa i svým hovězím masem. Spojení těchto dvou produktů je ale více než geografické – díky svým robustním taninům je Malbec přirozeně vhodným partnerem pro šťavnaté steaky.