SAN FELIPE BARREL SELECT MALBEC 2013

SAN FELIPE BARREL SELECT MALBEC 2013

SAN FELIPE BARREL SELECT MALBEC 2013
BODEGA LA RURAL
MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Malbec

Historie:Felipe Rutini, původem z Itálie, založil vinařství “La Rural” v roce 1885 a od samého počátku byl pionýrem výsadby vinné révy v údolí Alto Valle de Uco a inovátorem v oblasti technologií a výrobních procesů.La Rural patří mezi nejstarší vinařství Argentiny a v dnešní době je oceňováno za výjimečnou kvalitu a charakter svých vín. Spojení dlouhé vinařské tradice s touhou po neustálém vývoji a inovacích činí z Rutini Wines jednoho z nejpřednějších a nejúspěšnějších producentů vína v Argentině.

Barva: Tmavě rubínová, s fialovými odlesky.

Aroma: Intenzivní vůně zralého lesního ovoce.

Chuť: Velmi svěží chuť, s výraznější kyselinkou a dobrou délkou. Tóny
broskví a meruněk se prolínají s tóny citrusů a pražených mandlí.

Zrání:: 9 měsíců, na sudech z francouzského a amerického dubu.

Snoubení s jídlem:Steaky, vepřové maso i zvěřina, modré sýry a paštiky.

Ideální teplota podávání: 16 – 18 °C

Potenciál zrání: 2 – 4 roky od data lahvování.

Obsah alkoholu: 13,5 %

Opakované objednávky:
Běžná cena: 321 Kč

Cena pro členy s 20% slevou: 257 Kč*
*Platí při objednání do 60 dnů od dodání zásilky CDV.

Pár slov o odrůdě Merlot:
Malbec pochází z jihozápadní Francie a je jednou ze šesti odrůd uznaných pro výrobu červených vín v Bordeaux. Stal se prémiovou modrou odrůdou v Argentině, kde našel skvělé klimatické a půdní podmínky pro pěstování a místní vína této odrůdy získala světový věhlas. Ve světě je tato odrůda vysazena z více než 70% v Argentině, kolem 20% ve Francii a cca 9% ve zbytku světa, např. v Chile, USA, Jižní Austrálii, Brazílii, Španělsku a Itálii. Ve Francii stavy odrůdy mírně, ale setrvale klesají, protože má nepravidelné výnosy a je zde náročná na pěstování, nejlepší výsledky zde přináší Malbec na jihu, v okolí města Cahors. Zato ve vinicích nového světa, kam byl přivezen v 19. století, zažívá impozantní návrat, zvláště mu vyhovují suché a teplé podmínky
argentinského regionu Mendoza. Vína této odrůdy mají příjemnou chuť a střední až plné tělo, ovocné tóny a intenzivní rubínovou barvou. Díky svým robustním, ale zároveň sametově hladkým taninům, je Malbec vhodným vínem ke šťavnatým steakům.

Můžete si objednat na members@clubdelvino.cz nebo volejte na tel. č. 222 210 648