RUTINI MALBEC 2009

RUTINI WINES
MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Malbec

Historie: Rutini Wines je jedním z nejstarších a nejopěvovanějších vinařství Argentiny. Vinice Rutini v tomto regionu jsou staré více než 50 let. To, co bylo započato jako rodinné vinařství italského imigranta Felipe Rutiniho, je dnes jedním z nejuznávanějších vinařství v Argentině i ve světě.

Barva: Temně rudá.

Vůně: Hluboká, živá, po tmavém ovoci.

Chuť: Komplexní, po zralých ostružinách a černém rybízu, tabáku a vanilce. Elegantní závěr s dotekem černého pepře a koření.

Zrání: 12 měs. ve franc. dubu, 50% nových a 50% použitých.

Snoubení s jídlem: Pečené červené maso, grilovaná zelenina, grilovaná masa, měkké i tvrdé sýry, hovězí a BBQ.

Potenciál stárnutí: 4-5 let

Ideální teplota podávání: 16 – 18°C

Analytika vína: Alkohol: 13.7%, Kyseliny: 5.25 g/l, pH: 3.75

Pár slov o Malbecu:
Malbec, taktéž znám jako Cot, Auxerrois, Cot de Bordeaux či Cahors, původně pochází z regionu Cahors v jihozápadní Francii a je jednou ze šesti odrůd, uznaných pro výrobu červených cuvée v Bordeaux. Stal se prémiovou modrou odrůdou v Argentině, kde našel skvělé klimatické a půdní podmínky pro pěstování a místní vína z této odrůdy získala světový věhlas, o čemž svědčí i mnoho medailových ocenění na odborných soutěžích. Dává vína příjemné chuti a středního těla, s typicky zemitými tóny a intenzivní purpurovou barvou. Díky silné struktuře a chuti získává lehce rustikální nádech. Stejně jako červeným vínem, je Argentina známa i svým hovězím masem. Spojení těchto dvou produktů je ale více než geografické – díky svým robustním taninům je Malbec přirozeně vhodným partnerem pro šťavnaté steaky.