RUTINI GEWUZTRAMINER PREMIUN 2009

RUTINI GEWÜRZTRAMINER PREMIUM 2009
MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Gewürztraminer

Historie: Rutini je součástí vinařství zvaného “La Rural”, které má vinice v Maipu, Tupungato, Rivadavia a La Consulta v Mendoze. Vína rodiny Rutini patří ke špičce vinařství a spolu s víny vinařství Catena k nejlepším a nejznámějším vínům celé Argentiny. V současnosti je ke zpracování využívána nejmodernější technologie včetně pneumatických lisů a automatického promíchávání při fermentaci červených vín.

Barva: Sytě žlutá se zelenkavými odlesky.

Vůně: Velmi intenzivní florální tóny s náznaky bílého ovoce jako je liči a bílá broskev.

Chuť: Komplexní, jemné nuance vanilky a koření díky kontaktu s dubovým sudem. Jemný nádech citrusů doprovází svěží a pozoruhodný závěr.

Zrání: 50% nové a 50% použité francouzské sudy po dobu 4 měsíců.

Snoubení s jídlem: Výraznější úpravy ryb, mořské plody.

Potenciál stárnutí: 2 – 3 roky

Ideální teplota podávání: 10 – 12°C

Analytika vína: Alkohol: 13.9 %

Pár slov o Gewürztramineru:
Vysoce aromatické kvality odrůdy Gewürztraminer ji činí jednou z nejzářivějších a nejrozšířenějších z rodu vitis vinifera: Její těžký, navoněný výraz po okvětí růže, grapefruitu a koření svádí jedny a drtí druhé. Patrně je to dílem dáno i velkým množstvím podprůměrných vzorků s nízkou kyselinou a vysokým alkoholem. Každopádně, Gewürztraminer nebude nikdy považován za subtilní víno, což je jedním z důvodů, proč je obzvláště doporučován k pikantním jídlům, jež naprosto převálcují vína méně výrazná.