ROSARIO RESERVA CARMENERE 2010

VIDEMA S.A.
MAIPO VALLEY, CHILE

Odrůda: 100% Carmenere.

Historie: Vinice Central Valley se táhnou na východ od hlavního města Santiaga k Andám a na západ k pobřeží, aby vytvořily tři specifické sektory údolí Maipo, známého svými dobře stavěnými a vyváženými červenými víny. Alto Maipo zasahuje do předhůří a dává světu jedny z nejlepších chilských Cabernetů. Central Maipo je jedním z nejstarších a nejrozmanitějších regionů země a Coastal Maipo – relativně nové – těží z chladného přímořského vlivu, který sem vklouzává přes přímořské pohoří.

Barva: Čistá, rudá.

Vůně: Vykazuje maximální ovocnost, směs červeného (jahody, maliny, červený rybíz) a tmavého ovoce (borůvky, ostružiny, černý rybíz a švestky).

Chuť: Bohatě tanická se sladkým a kulatým závěrem s tóny dřeva.

Snoubení s jídlem: Středomořská kuchyně a pikantní pokrmy.

Zrání: 4 měsíce 90% nové fr. sudy a 10% amer. sudy. Následně 3 měs. na lahvi.

Ideální teplota: 15 – 17°C

Analytika vína:Alkohol: 13, 8%

Pár slov o Carmenere::
Před sto lety byla odrůda Carmenère hojně pěstována ve francouzském regionu Bordeaux. Po totální destrukci vinic mšičkou révokazem již ale nebyla znovu vysázena a stala se naopak národní odrůdou Chile. Víno z Carmenère se vyznačuje hlubokou kouřovou vůní s tóny zralého tmavého ovoce, kávy, čokolády a dubového dřeva. Subtilní, přesto opulentní víno.

Běžná cena: 291 ,-

Klubová cena: 233 ,-