ROSARIO MERLOT RESERVA 2009

BODEGA ROSARIO
ÚDOLÍ MAIPO, CHILE

Odrůda: 100% Merlot

Historie: Vinařství Rosario je předchůdcem společnosti Viña Tarapaca. V součastnosti vinařství vlastní 250 hektarů vinic v údolí Maipo , která je nejsevernější sub-region údolí Central a také nejstarší vinařskou oblastí v Chile . Klima v Maipo je teplé a suché, i když klimatické vlivy Pacifiku a And, jakož i půdní podmínky v celém údolí bývají výrazně rozdílné… Vinice Central Valley se táhnou na východ od hlavního města Santiaga k Andám a na západ k pobřeží, aby vytvořily tři specifické sektory údolí Maipo, známého svými dobře stavěnými a vyváženými červenými víny. Alto Maipo zasahuje do předhůří a dává světu jedny z nejlepších chilských Cabernetů. Central Maipo je jedním z nejstarších a nejrozmanitějších regionů země a Coastal Maipo – relativně nové – těží z chladného přímořského vlivu, který sem vklouzává přes přímořské pohoří.

Barva: Granátová

Vůně: Černý rybíz, hořká čokoláda s jemným dotekem dřeva.

Chuť: Příjemná, sametová, vyzrálá s dochutí hořké čokolády.

Zrání: 4 měsíce ve francouzském a americkém dubovém sudu

Snoubení s jídlem: Kachní prsíčka, paštiky, pokrmy z rajčat, sýr manchego.

Ideální teplota podávání: 17 – 18ºC.

Analytika vína: Alkohol: 13,5%

Pár slov o odrůdě Merlot:
Tradiční oblastí pěstování odrůdy Merlot je Francie. Tvoří páteř vín regionu Bordeaux, hlavně oblasti St. Émilion a Pomerol, kde leží světoznámý zámek Château Petrus, jehož vinice na těžké jílovité půdě, s vrstvami podloží prosycenými železem, jsou osázeny téměř výhradně Merlotem. Typický Merlot je rubínové až tmavě granátové barvy. Vůně je jemná, s tóny přezrálého černého rybízu a višní. Po delším ležení na láhvi se objevují tóny tabáku, lanýžů, kávy, čokolády nebo i hutného ovocného koláče. V chuti je patrný nízký obsah kyselin, plnost, hebkost, vláčnost, dlouhé doznívání.