ROSARIO CHARDONNAY 2010

ROSARIO CHARDONNAY 2010
VIDEMA S.A.
MAIPO VALLEY CENTRAL, CHILE

Odrůda: 96% Chardonnay; 4% Sauvignon Blanc.

Historie: Vinice Central Valley se táhnou na východ od hlavního města Santiaga k Andám a na západ k pobřeží, aby vytvořily tři specifické sektory údolí Maipo, známého svými dobře stavěnými a vyváženými červenými víny. Alto Maipo zasahuje do předhůří a dává světu jedny z nejlepších chilských Cabernetů. Central Maipo je jedním z nejstarších a nejrozmanitějších regionů země a Coastal Maipo – relativně nové – těží z chladného přímořského vlivu, který sem vklouzává přes přímořské pohoří.

Barva: Brilantní a čistá, žluto-zelená.

Vůně: Velmi výrazná, po čerstvém ovoci jako jsou zelené jablko a tropické ovoce (citrusy a meloun).

Chuť: Vyvážená a svěží, bohatá na ovocné vjemy (mango a ananas), s dlouhým příjemným závěrem.

Snoubení s jídlem: Pokrmy z kuřecího a telecího masa, těstoviny a též jako aperitiv.

Ideální teplota podávání: 8 – 10 °C

Potenciál stárnutí: 3 roky.

Analytika vína: 8 – 10 °C

Alkohol: 12.8%

Kyseliny: 6.3 g/l

Zbytkový cukr: 3.2 g/l

PH: 3.31

Pár slov o Chardonnay:
Bohatost je slovo, které nejlépe vystihuje odrůdu Chardonnay a vysvětluje jeho popularitu. Jeho aroma je distingované, delikátní, těžko vystižitelné, o to snadněji rozpoznatelné. Často voní po jablkách, citrusech, broskvích a tropickém ovoci. Je tak delikátní, že i přidané malé procento jiné odrůdy dokáže často zastřít jeho odrůdové aroma i chuť. Dub obvykle přebije ovocnost Chardonnay, pokud fermentuje či dlouho vyzrává v nových sudech.

Běžná cena: 291 ,-

Klubová cena: 233 ,-