ROSARIO CABERNET SAUVIGNON 2009

ROSARIO CABERNET SAUVIGNON 2009
VIDEMA S.A.
MAIPO VALLEY CENTRAL, CHILE

Odrůda: 100% Cabernet Sauvignon.

Historie: Vinice Central Valley se táhnou na východ od hlavního města Santiaga k Andám a na západ k pobřeží, aby vytvořily tři specifické sektory údolí Maipo, známého svými dobře stavěnými a vyváženými červenými víny. Alto Maipo zasahuje do předhůří a dává světu jedny z nejlepších chilských Cabernetů. Central Maipo je jedním z nejstarších a nejrozmanitějších regionů země a Coastal Maipo – relativně nové – těží z chladného přímořského vlivu, který sem vklouzává přes přímořské pohoří.

Barva: Temně purpurová.

Vůně: Typicky cabernetová.

Chuť: Připomínající borůvky a třešně, s dotekem cedru a tabáku. Dobrá struktura taninů spoludotváří komplexní dochuť.

Snoubení s jídlem: Různé druhy tvrdých sýrů, hovězí, zvěřina a další masové pokrmy s hutnějšími omáčkami.

Ideální teplota podávání: 18°C

Vinifikace: Tradiční, s dlouhou macerací slupek. Mošt je soustavně promícháván, pro optimální vylouhování barvy a taninů. Hrozny byly samozřejmě sbírány ručně, v té nejlepší zralosti.

Analytika vína: Alkohol: 13,5 %

Pár slov o Cabernetu Sauvignon:
Cabernet Sauvignon je jednou ze světově nejuznávanějších modrých odrůd. Pěstuje se skoro ve všech významných vinařských zemích. Mezinárodní uznání získal Cabernet Sauvignon díky svému významnému postavení ve vínech z Bordeaux, kde se většinou spojuje s odrůdami Merlot a Cabernet Franc. Z Francie se rozšíříl přes Evropu až do Nového Světa, kde nalezl nový domov v místech jako jsou Mendoza v Argentině, Kalifornském Napa Valley, Australské Coonawarra a Chilské Maipo Valley. Většinu 20. století byl světově nejvysazovanější prémiovou modrou odrůdou, dokud ho v roce 1990 nevystřídal na piedestalu Merlot.

Běžná cena: 291 ,-

Klubová cena: 233 ,-