RESERVA SAUVIGNON BLANC 2012

CASAS DEL BOSQUE

RESERVA SAUVIGNON BLANC 2012
CASAS DEL BOSQUE
CASABLANCA VALLEY, CHILE

Odrůda: Sauvignon blanc 100%

Historie: Casas del Bosque má své vinice v Casablanca Valley, privilegovaném místě v Chile, určeném pro produkci prémiových vín a uznaném jako nejvhodnější místo pro vinice osázené odrůdou Sauvignon blanc. Redukovaná sklizeň dává možnost činit kroky potřebné k produkci vín té nejvyšší kvality. Přes 80% jejich produkce je exportováno na nejnáročnější trhy světa. Casas del Bosque věří na tradici a proto jsou hrozny z jejich vinic sbírány ručně.

Barva: Světle slámová se zelenkavým odleskem.

Vůně: Dominují intenzivní vjemy limetky a grapefruitu.

Chuť: Čisté tóny nektarinek a bílé broskve, podpořené brilantní, říznou kyselinkou, která dodává tělu vína strukturu a délku.

Zrání: 100% fermentace v nerezových tancích, ve kterých víno leží 3 měsíce na kalech.

Snoubení s jídlem: Podávejte s mořským vlkem, mušlemi, krevetami, humrem, pstruhem, tuňákem a sushi.

Potenciál stárnutí: -

Ideální teplota podávání: 8 – 10 °C

Analytika vína: Alkohol: 13,5%; pH: 3.24; Kyseliny: 7.0 g/l; Zbytkový cukr: 2.8 g/l; Těkavé kyseliny: 0.44 g/l

Pár slov o Sauvignonu Blanc:
Hrozny Sauvignonu blanc mají zelenou slupku. Odrůda pochází z regionu Bordeaux v jižní Francii a její název je odvozen od francouzského sauvage („divoký”) a blanc („bílý”), díky svému historickému původu. Je vysázena v mnohých vinařských regionech světa (např. Chile) a dává pikantní, suchá a osvěžující bílá vína. Společně s odrůdou Riesling byl Sauvignon jednou z prvních ušlechtilých odrůd, lahvovaných v obchodovatelném množství pod šroubovým uzávěrem, převážně producenty z Nového Zélandu. Víno je vhodné konzumovat mladé, neboť zráním nezískává na kvalitě, vyjma některých v sudu vyzrávajících vín z Pessac-Leognan a Graves v Bordeaux, jež mohou následně zrát i patnáct let. Suché a sladké bílé Bordeaux, kde hlavní odrůdovou složkou je právě Sauvignon blanc, je opravdovým chuťovým zážitkem.

Běžná cena: 299 Kč za láhev
Cena pro členy: 239 Kč za láhev

Můžete si objednat na members@clubdelvino.cz nebo volejte na tel. č. 222 210 648