RESERVA MALBEC 2008

RESERVA MALBEC 2008
MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Malbec

Historie: Rodina Arizu je od roku 1901 jedním z nejrespektovanějších tradičních producentů regionu s excelentní kvalitou svých vín. Finca La Linda – Vistalba-Luján de Cuyo-Mendoza-Argentina. Nadmořská výška: 960 m.n.m. V těchto podmínkách se odráží znalosti a zkušenosti celého týmu Luigi Bosca. Každé víno zazáří svojí osobností, stylem a výrazem a přesvědčí o své vysoké úrovni.

Barva: Intenzivní, rubínová.

Vůně: Zralého červeného ovoce, koření a černého pepře.

Chuť: Bohatost chuti je vyvážena měkkostí a sladkostí taninů, víno s velkým tělem a strukturou.

Snoubení s jídlem: Jehněčí v mandlích s bylinkami a česnekovou omáčkou, grilované jelení maso, tvrdé sýry.

Fermentace: Pouze lehce filtrováno.

Zrání: ± 12 měsíců ve fr. sudech.

Ideální teplota podávání: 16 – 18 °C

Pár slov o Malbecu:
Malbec původně pochází z jihozápadní Francie. Stal se však prémiovou modrou odrůdou v Argentině, kde našel skvělé klimatické a půdní podmínky pro pěstování a místní vína z této odrůdy získala světový věhlas, o čemž svědčí i mnoho medailových ocenění na odborných soutěžích. Dává vína příjemné chuti a středního těla, s typicky zemitými tóny a intenzivní purpurovou barvou. Díky silné struktuře a chuti získává lehce rustikální nádech. Stejně jako červeným vínem, je Argentina známa i svým hovězím masem. Spojení těchto dvou produktů je ale více než geografické – díky svým robustním taninům je Malbec přirozeně vhodným partnerem pro šťavnaté steaky.