RELEAF 2007

SWARTLAND
JIŽNÍ AFRIKA

Odrůda:50% Cabernet Sauvignon, 30% Merlot, 20% Shiraz

Historie: Releaf Cabernet Sauvignon, Merlot, Shiraz pochází z organicky pěstovaných hroznů, pocházejících z regionu Swartland v Jižní Africe. Půda se skládá z jílové břidlice a kamení, s kvalitním obsahem živin a schopností zadržovat vodu. Klima je teplé a suché, středomořského stylu, s průměrnými teplotami 25° až 35°C, srážkami mezi 483 a 653 ml a vysokým slunečným svitem s bohatými dešti v zimních měsících.
Barva: Purpurová s rubínovými odlesky.

Vůně: Intenzivní aroma borůvek, černého rybízu a vanilky. Tóny švestek a třešní doplňují strukturovanost Cabernetu, Shiraz vnáší charakter borůvkového koláče, doplněný o příjemnou pepřnatost.

Chuť: Cuvée perfektně harmonizuje ovocnost, strukturu a svěžest. Poddajné komplexní víno s koncentrovanou chutí.

Zrání: 8 měsíců.

Snoubení s jídlem: Skvělé k barbecue, jehněčím kotletám s polentou, masovým pokrmům a zralým sýrům.

Archivace : 4-5 let

Ideální teplota podávání: 16 – 18°C

Parametry:
Obsah alkoholu: 13.5 % .

Pár slov o tomto organickém víně:
“Čas pro změnu…Čas pro přelistění (releaf).” Vinaři příliš často spoléhají na drsná chemická hnojiva, pesticidy a herbicidy k podpoře svých vinic. Díky Bohu, ne všechna vinařství jsou stejná! Releaf se rodí z pozemků v regionu Swartland ve Western Cape, Jižní Africe. Tyto pozemky nebyly 17 let obhospodařovány a byly využívány pouze k pasení dobytka, což z nich učinilo ideální místo pro pěstování organických hroznů. Víno Releaf symbolizuje pravou myšlenku harmonie s přírodou a její zachování. Hrozny pro Releaf jsou 100% sbírány ručně a certifikovány Soil Association Certification Ltd., nejstarším a nejuznávanějším organickým certifikátorem na světě. Každá láhev je vyrobena z částečně recyklovaného skla, etikety jsou vyráběny z recyklovaného papíru a tištěny za použití trvalého inkoustu.