POSTALES SAUVIGNON BLANC/SEMILLON 2009

NEUQUEN, PATAGONIA
ARGENTINA

Odrůda: 65% Sauvignon blanc a 35% Semillón

Historie: Vinařství Bodega del Fin del Mundo, založené v roce 1999, se nachází severozápadně od hlavního města Argentiny, Buenos Aires – bezmála 1.000 km daleko, v mladém vinařském regionu. V překladu název znamená „vinařství z konce světa“, neboť nekonečná vzdálenost provincie Neuquén v Patagonii konec světa opravdu připomíná. Nachází se v San Patricio del Chañar, pouštní oblasti s výjimečným klimatem pro pěstování vína. Mladé keře silné aromatické odrůdy zde pěstované jsou klimatizovány extrémně vysokým teplotním rozdílem mezi dnem a nocí, který činí více než 20°C. Vína se projevují intenzivní barvou, příjemnou kyselinou a komplexitou.

Barva: Žlutá se zelenkavými odlesky. odlesky, průzračně čistá.

Vůně: Ovocné aroma s tóny citrusů, limety a medu.

Chuť: V ústech je líbivé, velmi ovocné, s dobrou kyselinkou. Závěr je dlouhý a elegantní.

Snoubení s jídlem: Skvělé jako aperitiv, vhodné k salátům, mořským plodům a jemným rybám.

Ideální teplota podávání: 8ºC – 10 ºC.

Parametry:
Obsah alkoholu: 13,2%.

Pár slov o Semillónu
Semillon tvoří více než 80% cuvée nejdražšího a nejznámějšího dezertního vína světa, Château d’Yquem. Zdá se být nejvhodnější odrůdou pro vína napadená ušlechtilou plísní Botrytis Cinerea, která koncentruje obsah hroznů a zintenzivňuje dojem z d’Yquem a dalších „pozdně sběrových“ dezertních vín. Vína s dominancí Semillónu mohou postrádat svěží aroma, ale zato mají poměrně plné tělo, s tendencí k nižší kyselince a nabývající „tučnosti“. Toto je profil odrůdy s podpůrnou rolí, která je většinou scelována s jinými odrůdami.