POSTALES MALBEC 2011

POSTALES MALBEC 2011
NEUQUEN, PATAGONIA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Malbec

Historie: Mystika, obklopující tato vína, vychází z místa původu tohoto vinařství: rozsáhlé Patagonie v Argentině. Bodega Del Fin del Mundo je průkopníkem v provincii Neuquén a objevitelem nového vinařského regionu. Nachází se v San Patricio del Chañar, pouštní oblasti s výjimečným klimatem pro pěstování vína.

Barva: Intenzivní fialově rudá.

Vůně: Aroma zralého bobulového ovoce, švestek a fialkových květinových tónů.

Chuť: V ústech velice příjemné, s jemnými taniny a dobrým tělem. Velmi vyrovnané v dochuti, dlouhé.

Snoubení s jídlem: Hovězí maso, steaky. Skvělé též pro přípravu sangrie v unikátním jihoamerickém stylu.

Potenciál stárnutí: 2 – 3 roky.

Ideální teplota podávání: 17 – 19°C

Analytika vína: Alkohol: 14 %, Zbytkový cukr:  2.14g/l, Kyseliny: 4.50 g/l, pH: 3.79

Pár slov o Malbecu:
Malbec, taktéž znám jako Cot, Auxerrois, Cot de Bordeaux či Cahors, původně pochází z regionu Cahors v jihozápadní Francii a je jednou ze šesti odrůd, uznaných pro výrobu červených cuvée v Bordeaux. Stal se prémiovou modrou odrůdou v Argentině, kde našel skvělé klimatické a půdní podmínky pro pěstování a místní vína z této odrůdy získala světový věhlas, o čemž svědčí i mnoho medailových ocenění na odborných soutěžích. Dává vína příjemné chuti a středního těla, s typicky zemitými tóny a intenzivní purpurovou barvou. Díky silné struktuře a chuti získává lehce rustikální nádech. Stejně jako červeným vínem, je Argentina známa i svým hovězím masem. Spojení těchto dvou produktů je ale více než geografické – díky svým robustním taninům je Malbec přirozeně vhodným partnerem pro šťavnaté steaky.