POSTALES DEL FIN DEL MUNDO MALBEC-SYRAH 2011

BODEGA DEL FIN DEL MUNDO
NEUQUEN, PATAGONIA, ARGENTINA

Odrůda: 60% Malbec – 40% Syrah

Historie: Vinařství Bodega del Fin del Mundo, založené v roce 1999, se nachází severozápadně od hlavního města Argentiny, Buenos Aires – bezmála 1.000 km daleko, v mladém vinařském regionu. V překladu název znamená „vinařství z konce světa“, neboť nekonečná vzdálenost provincie Neuquén v Patagonii konec světa opravdu připomíná. Nachází se v San Patricio del Chañar, pouštní oblasti s výjimečným klimatem pro pěstování vína. Mladé keře silné aromatické odrůdy zde pěstované jsou klimatizovány extrémně vysokým teplotním rozdílem mezi dnem a nocí, který činí více než 20°C. Vína se projevují intenzivní barvou, příjemnou kyselinou a komplexitou.

Barva: Rubínová intenzivní barva.

Vůně: Dominuje vůně zralého červeného ovoce.

Chuť: Zajímavé spojení dvou odrůd produkuje specifické základní harmonické víno s jemnými tříslovinami, poloplného těla, vyváženou a dlouhotrvající dochutí.

Zrání: -

Snoubení s jídlem: Červená masa, steaky, ale též těstoviny.

Potenciál stárnutí: 2 – 3 roky

Ideální teplota podávání: 17 – 19ºC.

Analytika vína: Alkohol: 14% vol; Kyselinky: 4.50 gr/lt; Zb. cukr: 2,35 gr/lt; pH: 3.8

Pár slov o Malbecu:
Malbec, taktéž znám jako Cot, Auxerrois, Cot de Bordeaux či Cahors, původně pochází z regionu Cahors v jihozápadní Francii a je jednou ze šesti odrůd, uznaných pro výrobu červených cuvée v Bordeaux. Stal se prémiovou modrou odrůdou v Argentině, kde našel skvělé klimatické a půdní podmínky pro pěstování a místní vína z této odrůdy získala světový věhlas, o čemž svědčí i mnoho medailových ocenění na odborných soutěžích. Dává vína příjemné chuti a středního těla, s typicky zemitými tóny a intenzivní purpurovou barvou. Díky silné struktuře a chuti získává lehce rustikální nádech. Stejně jako červeným vínem, je Argentina známa i svým hovězím masem. Spojení těchto dvou produktů je ale více než geografické – díky svým robustním taninům je Malbec přirozeně vhodným partnerem pro šťavnaté steaky.