PINOT NOIR RESERVA 2010

HACIENDA ARAUCANO
CENTRAL VALLEY, CHILE

Odrůda: 100% Pinot Noir

Historie: Hacienda Araucano jako mikrovinařství usiluje o produkci limitovaného množství vín té nejvyšší kvality. Colchagua Valley je vysněným místem pro pěstitele modrých odrůd. V roce 2000 zde zakoupili 200 ha pozemků, které nikdy dříve nebyly využívány pro pěstování vína a započali s osazováním vinic. Následně vybudovali butikové vinařství, nedaleko historické vísky Lolol (30 km západně od Santa Cruz a 300 km jižně od Santiaga), kde v roce 2002 vyrobili svůj první ročník vína.

Barva: Temně rudá.

Vůně: Velmi ovocná, po moruších a červeném rybízu, se špetkou kořenitosti (hřebíček).

Chuť: Hedvábné taniny a bohatý projev. Ovocná, s květinovým nádechem.

Zrání: 6 měsíců v použitých sudech, kvůli zachování ovocného projevu.

Snoubení s jídlem: Pečené telecí na hořčici, kuřecí soté po orientálsku s houbami, těstoviny.

Potenciál stárnutí: 3 – 5 let.

Ideální teplota podávání: 16 – 18 °C

Analytika vína: Alkohol: 14,5%

Pár slov o Pinotu Noir:
Pinot noir je modrou odrůdou révy Vitis vinifera. Její název vznikl z francouzského pojmenování pro borovici „pine“ a černá „noir“, vzhledem k podobnosti tvaru hroznu s borovicovou šiškou. Pinot noir se pěstuje po celém světě, převážně v chladnějších regionech, ale převážně se o něm mluví ve spojitosti s francouzským regionem Bourgogne. Vína z Pinotu noir jsou všeobecně považována za jedny z nejlepších na světě, ale jako odrůda je Pinot velice náročný na pěstování a celkové zpracování.

Běžná cena: 385 ,-

Klubová cena: 308 ,-