PINORD DIORAMA GARNATXA 2010

PINORD
D. O. TERRA ALTA, ŠPANĚLSKO

Odrůda: 100% Garnacha

Historie: Bodegas Pinord má více než sto let zkušeností s pěstováním vína na severovýchodě Španělska v oblasti Penedés. Produkují tichá, ale i šumivá vína tzv. Cavas. Vše probíhá za použití tradičních metod, které zdědili od svých předků. Dnes používají tu nejmodernější technologii a společně s týmem těch největších profesionálů, kteří tvrdě pracují, se snaží, aby jejich vína byla slavná po celém světě. V posledních několika letech vinařství Pinord rozšířila svůj sortiment výrobků, a to i v rámci dalších regionů Španělska. Tato vína jsou vyráběna za použití metod ekologického zemědělství.

Barva: Zářivě fialová barva s růžovými tóny.

Vůně: Po višních a červeném ovoci. Po dekantaci vnímáme náznaky koření, skořice a marmeládových tónů.

Chuť: Lehké víno doplňují měkké a svěží taniny s příjemnou ovocnou chutí.

Zrání: 4 měsíce v sudu.

Snoubení s jídlem: Skvěle se snoubí s polévkami či dušeným masem, ale také s těstovinami s masovou či tomatovou omáčkou.

Ideální teplota podávání: 17 – 19°C

Analytika vína: Alkohol: 14%

Garnacha:
Garnacha s největší pravděpodobností pochází ze severního Španělska regionu Aragon, posléze se dostala do dalších, jako je Rioja, Penedés a Priorat. Ve Francii se nazývá Grenache a na Sardínii Cannonau. V posledních letech je tato réva na vzestupu, protože dává velmi jemná a elegantní vína, která nemusí dlouho vyzrávat na lahvi, jako je tomu třeba v případě vín z oblasti Rioja. Spousty odborníky a znalci vín je vysoce hodnocena pokud pochází ze starých keřů s nízkými výnosy a šetrným zpracováním hroznů ve sklepě.

Cena pro členy: 190 Kč za láhev*
*Platí při objednání do 60 dnů od dodání zásilky CDV