PINORD DIORAMA CHARDONNAY 2011

BODEGA PINORD
PENEDÉS, ŠPANĚLSKO

Odrůda: 100% Chardonnay

Historie: Bodegas Pinord má více než sto let zkušeností s pěstováním vína na severovýchodě Španělska v oblasti Penedés. Produkují tichá, ale i šumivá vína tzv. Cavas. Vše probíhá za použití tradičních metod, které zdědili od svých předků. Dnes používají tu nejmodernější technologii a společně s týmem těch největších profesionálů, kteří tvrdě pracují, se snaží, aby jejich vína byla slavná po celém světě. V posledních několika letech vinařství Pinord rozšířila svůj sortiment výrobků, a to i v rámci dalších regionů Španělska. Tato vína jsou vyráběna za použití metod ekologického zemědělství.

Barva: Čistá, světle zlatavá.

Vůně: Velmi intenzivní aroma tropického ovoce jako jsou ananas a banány.

Chuť: Komplexní chuť, plná ovoce, s dobrou kyselinkou a dlouhou dochutí.

Zrání: -

Snoubení s jídlem: Skvělé s rybami či mořskými plody.

Ideální teplota podávání: 12 – 14°C

Analytika vína: Alkohol: 13%

Pár slov o Chardonnay:
Bohatost je slovo, které nejlépe vystihuje odrůdu Chardonnay a vysvětluje jeho popularitu. Jeho aroma je distingované, delikátní, těžko vystižitelné, o to snadněji rozpoznatelné. Často voní po jablkách, citrusech, broskvích a tropickém ovoci. Je tak delikátní, že i přidané malé procento jiné odrůdy dokáže často zastřít jeho odrůdové aroma i chuť. Dub obvykle přebije ovocnost Chardonnay, pokud fermentuje či dlouho vyzrává v nových sudech.

Cena pro členy: 201 Kč za láhev*
*Platí při objednání do 60 dnů od dodání zásilky CDV