PETITE SIRAH 2008

L. A. CETTO
BAJA CALIFORNIA, MEXIKO

Odrůda: 100% Petite Sirah

Historie: L. A. Cetto je jedním z nejuznávanějších a nejstarších vinařství Mexika. Angelo Cetto jej založil v roce 1928. O téměř 40 let později přinesl jeho syn Luis Agustín Cetto nové technologie a rozšířil rozlohu vinic. Dnes již Luis Alberto Cetto, třetí generace, s hrdostí pokračuje v tradici, kterou započal jeho děd.

Barva: Intenzivní, granátová, s fialkovými záblesky. Vůně: Červeného ovoce (kvajáva, ostružina), spolu s květinovým podtextem. Chuť: Bobulového ovoce, ibišku, lesa a lanýžů.

Snoubení s jídlem: Červená masa, těstoviny, sýry a mexická jídla s propracovanými omáčkami.

Potenciál stárnutí: 3 – 4 roky

Ideální teplota podávání: 16°C

Analytika vína: Alkohol: 14 %

Pár slov o Petite Sirahu:
Tato odrůda byla vyšlechtěna r.1870 v regionu údolí řeky Rhône ve Francii, kde je známa jako Durif či Petite Syrah, ale nejvíce je rozšířeno její lehce poangličtělé synonymum Petite Sirah. Durif je výsledkem křížení odrůd Syrah a Peloursin (místní minoritní odrůda), kvůli odolnosti proti chorobě padlí révové, na kterou je Syrah náchylný. Jeho malé bobulky a dosti vysoký poměr slupky vůči dužině předurčují Petite Syrah k vínům s vysokým obsahem taninů a kyselin, a díky tomu i ke schopnosti déle vyzrávat na lahvi.

Běžná cena: 327 ,-

Klubová cena: 262 ,-