NEWEN SAUVIGNON BLANC 2011

DEL FIN DEL MUNDO
NEUQUÉN, PATAGONIA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Sauvignon Blanc

Historie: Mystika, obklopující tato vína, vychází z místa původu tohoto vinařství: rozsáhlé Patagonie v Argentině. Bodega Del Fin del Mundo je od roku 1996 průkopníkem v provincii Neuquén a objevitelem nového vinařského regionu. Nachází se v San Patricio del Chañar, pouštní oblasti s výjimečným klimatem pro pěstování vína.

Barva: Jasná žlutá barva se zelenými odlesky.

Vůně: Intenzivní aroma bylinek, ovoce s dominancí citrusových plodů doprovázené minerálním nádechem.

Chuť: Vyvážená, ovocná s dominancí citrusů, výraznou kyselinkou a dlouhým závěrem.

Zrání: -

Snoubení s jídlem: Bíla masa od ryb po kuře či vepřové maso, zeleninové saláty např. César.

Ideální teplota podávání: 6 – 8 °C

Analytika vína: Alkohol: 13,5%

Pár slov o Cabernetu Sauvignon:
Hrozny Sauvignonu blanc mají zelenou slupku. Odrůda pochází z regionu Bordeaux v jižní Francii a její název je odvozen od francouzského sauvage (“divoký”) a blanc (“bílý”), díky svému historickému původu. Je vysázena v mnohých vinařských regionech světa a dává pikantní, suchá a osvěžující bílá vína. Společně s odrůdou Riesling byl Sauvignon jednou z prvních ušlechtilých odrůd, lahvovaných v obchodovatelném množství pod šroubovým uzávěrem, převážně producenty z Nového Zélandu. Víno je vhodné konzumovat mladé, neboť zráním nezískává na kvalitě, vyjma některých v sudu vyzrávajících vín z Pessac-Leognan a Graves v Bordeaux, jež mohou následně zrát i patnáct let.