NEWEN MALBEC 2010

BODEGA DEL FIN DEL MUNDO
NEUQUEN, PATAGONIA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Malbec

Historie: Mystika, obklopující tato vína, vychází z místa původu tohoto vinařství: rozsáhlé Patagonie v Argentině. Bodega Del Fin del Mundo je od roku 1996 průkopníkem v provincii Neuquén a objevitelem nového vinařského regionu. Nachází se v San Patricio del Chañar, pouštní oblasti s výjimečným klimatem pro pěstování vína.

Barva: Sytě rudá, s fialovými odlesky.

Vůně: Květinové, po fialkách s ovocnými tóny švestek a džemu z červeného ovoce, doplněné o vanilkový s kouřový vjem.

Chuť: Ovocná, vyrovnaná, s přiměřenou kyselinkou, tělnatá, s hladkými taniny a dlouhým závěrem.

Zrání: 4 měsíce ve francouzských a amerických dubových sudech.

Snoubení s jídlem: Těstoviny a červená masa.

Ideální teplota podávání: 18 – 22ºC.

Analytika vína: Alkohol: 14,5%; Kyseliny: 4.50 gr / lt; Zbytkový cukr: 4.50; pH: 3.7

Pár slov o Malbecu:
Malbec, taktéž znám jako Cot, Auxerrois, Cot de Bordeaux či Cahors, původně pochází z regionu Cahors v jihozápadní Francii a je jednou ze šesti odrůd, uznaných pro výrobu červených cuvée v Bordeaux. Stal se prémiovou modrou odrůdou v Argentině, kde našel skvělé klimatické a půdní podmínky pro pěstování a místní vína z této odrůdy získala světový věhlas, o čemž svědčí i mnoho medailových ocenění na odborných soutěžích. Dává vína příjemné chuti a středního těla, s typicky zemitými tóny a intenzivní purpurovou barvou. Díky silné struktuře a chuti získává lehce rustikální nádech. Stejně jako červeným vínem, je Argentina známa i svým hovězím masem. Spojení těchto dvou produktů je ale více než geografické – díky svým robustním taninům je Malbec přirozeně vhodným partnerem pro šťavnaté steaky.