NEW AGE ROSE 2010

NEW AGE ROSÉ 2010
MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 50% Malbec, 50% Merlot

Historie: Bodegas Valentin Bianchi je řízeno již 3. generací rodiny, jež byla součástí velké italské migrace do Argentiny začátkem 20. stol. Valentin Bianchi přijel do Argentiny v roce 1910, roku 1928 založil své vinařství spolu s vinicemi a nazval jej El Chiche. Vinařství změnilo název pouze v roce 1951, kdy se zapojili do obchodu jeho potomci. Ještě než roku 1968 zemřel se Bodegas Valentin Bianchi stalo jedním z hlavních argentinských vinařství a za svůj úspěch byl Valentin oceněn rodnou Itálií.

Barva: Purpurově rudá, se svůdně fialkovými odlesky.

Vůně: Divokých malin.

Chuť: Připomíná sladké vločky, červené ovoce a květ fialky, přecházejíc ve svěží, živě pěnivý závěr

Snoubení s jídlem: Jako aperitiv či k dezertům. Výborně se hodí pro jihoamerickou „sangrii“.

Výrobní proces: Ruční sběr hroznů z vlastních vinic, jejich pomletí a schlazení, 12 hodin macerace za studena (uvolnění barviva ze slupek) a vylisování. Vyvolání fermentace přidáním selektivních kvasinek – v průběhu je víno centrifugováno, kvůli zastavení fermentace a tím vytvoření nasládlého, polo-šumivého vína.

Ideální teplota podávání: Dobře vychlazené

Analytika vína: Alkohol: 10 %, Zbytkový cukr: 5.50g/l, Kyslelinky: 6,97 g/l, pH: 2.96

Pár slov o Merlotu:
Odrůda Merlot je příbuzná s odrůdou Cabernet Sauvignon. Je ale méně tanická a dává rychleji zrající vína s měkčí strukturou. Merlot je často s Cabernetem Sauvignon scelován, kvůli zjemnění výsledného cuvée. Ve své nejlepší podobě představuje víno, které je suché, bohaté v chuti a s lahodným závěrem v hrdle. V opačném případě je trpký, s tenkou chutí i strukturou.