MEDANOS RESERVA VIOGNIER 2008

BODEGA JUANICO
URUGUAY

Odrůda: 100% Viognier

Historie: Establecimiento Juanico je od roku 1979 vinařství v majetku rodiny Deicas. Nalézá se v Canelones, Uruguayi. Tento region se rozprostírá na 34° zeměpisné šířky, stejně jako regiony v Chile, Argentině a Austrálii. Má dlouhou historii, sahající až do roku 1830. Uruguay se proslavila jako nový domov odrůdy Tannat, ale i v dalších odrůdách dosahuje skvělých výsledků.

Barva: Zářivě jantarová

Vůně: Intenzivní tóny meruněk a tropického ovoce, s lehce květinovým nádechem.

Chuť:Bohatý vjem plného těla v ústech, vyvážená chuť s dlouhým závěrem.

Snoubení s jídlem: Skvělé k bílému masu, brzlíku, rybám, drůbeži, jemným sýrům, mořským plodům a dezertům.

Ideální teplota podávání: 8ºC – 10 ºC.

Parametry:
Obsah alkoholu: 14,5%.

Pár slov o Viognier:
Viognier (franc. výslovnost: [viɔɲje]) je bílá odrůda, jediná povolená pro výrobu vína Condrieu ve francouzském Valle du Rhone. Hlavní nevýhodou této odrůdy je nízká plodivost a náročnost na pěstování. Dobře snáší sucho, ve špatné kondici či vlhkém klimatu je náchylná k napadení padlím révovým. Stejně jako mnoho ostatních odrůd, i Viognier musí být sbírán v optimální zralosti, která dá vyniknout unikátnímu aroma s květinovým charakterem. Hrozny mají tendenci dosahovat vysoké cukernatosti, ale nižší kyselinky mohou mít za následek neutrální, toliko vinný charakter a vysoký obsah alkoholu. Tyto obtíže a touha producentů po tom nabídnout něco výjimečného činí vína z této odrůdy relativně drahá.