MALBEC RESERVA 2009

MALBEC RESERVA 2009
PATAGONIE, ARGENTINA

Odrůda: 100% Malbec

Historie: Vinařství Bodega del Fin del Mundo, založené v roce 1999, se nachází severozápadně od hlavního města Argentiny, Buenos Aires – bezmála 1.000 km daleko, v mladém vinařském regionu. V překladu název znamená „vinařství z konce světa“, neboť nekonečná vzdálenost provincie Neuquén v Patagonii konec světa opravdu připomíná. Jsou zde ideální klimatické podmínky pro pěstování révy. Mladé keře silné aromatické odrůdy zde pěstované jsou klimatizovány extrémně vysokým teplotním rozdílem mezi dnem a nocí, který činí více než 20°C. Vína se projevují intenzivní barvou, příjemnou kyselinou a komplexitou.

Barva: Purpurově rudá, intenzivní

Vůně: Květinová vůně fialek, tóny švestek, ostružin a rybízové marmelády, doplněné o vjemy vanilky, čokolády a tabáku.

Chuť: Velmi ovocný nástup, příjemné, harmonické, zakulacené, s dlouhou perzistencí. Elegantní víno.

Snoubení s jídlem: Červená masa, steaky, ale též ryby a těstoviny.

Ideální teplota podávání: 16 – 18 °C

Potenciál stárnutí: 4-5 let

Analytika vína: Alkohol: 14.2 %

Pár slov o Malbecu:
Malbec, taktéž znám jako Cot, Auxerrois, Cot de Bordeaux či Cahors, původně pochází z regionu Cahors v jihozápadní Francii a je jednou ze šesti odrůd, uznaných pro výrobu červených cuvée v Bordeaux. Stal se prémiovou modrou odrůdou v Argentině, kde našel skvělé klimatické a půdní podmínky pro pěstování a místní vína z této odrůdy získala světový věhlas, o čemž svědčí i mnoho medailových ocenění na odborných soutěžích. Dává vína příjemné chuti a středního těla, s typicky zemitými tóny a intenzivní purpurovou barvou. Díky silné struktuře a chuti získává lehce rustikální nádech. Stejně jako červeným vínem, je Argentina známa i svým hovězím masem. Spojení těchto dvou produktů je ale více než geografické – díky svým robustním taninům je Malbec přirozeně vhodným partnerem pro šťavnaté steaky.