MALBEC 2009

MALBEC 2009
MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Malbec

Historie: Podnikavý duch Dona Valentina a jeho oddanost neustálému hledání něčeho lepšího bylo důvodem založení vinařství, jeho rozvoje a zlepšování. Na prosluněných vinicích v San Rafael, Mendoza, z vybraných dovezených keřů, přizpůsobených místním klimatickým a půdním podmínkám, byla započata vzrušující historie vzniku nádherných vín Don Valentin Bianchi, podrobených nejpřísnější kontrole před cestou k zákazníkovi. Díky své historii, současnosti i budoucnosti je vinařství Bianchi nejnavštěvovanějším v zemi.

Barva: Temná, purpurově rudá.

Vůně: Svůdně ovocná, připomínající zralé švestky, třešně a bobulové ovoce, díky čemuž je tato odrůda tak známá a vyhledávaná.

Chuť: Koresponduje s vůní, je masivní, ale zároveň měkká a sametová.

Snoubení s jídlem: Skvělá kombinace s hovězím na grilu a výraznými sýry.

Ideální teplota podávání: 14 -16 °C

Potenciál stárnutí: 5 – 6 let

Analytika vína: Alkohol: 14.6 %

Pár slov o Malbecu:
Malbec, taktéž znám jako Cot, Auxerrois, Cot de Bordeaux či Cahors, původně pochází z regionu Cahors v jihozápadní Francii a je jednou ze šesti odrůd, uznaných pro výrobu červených cuvée v Bordeaux. Stal se prémiovou modrou odrůdou v Argentině, kde našel skvělé klimatické a půdní podmínky pro pěstování a místní vína z této odrůdy získala světový věhlas, o čemž svědčí i mnoho medailových ocenění na odborných soutěžích. Dává vína příjemné chuti a středního těla, s typicky zemitými tóny a intenzivní purpurovou barvou. Díky silné struktuře a chuti získává lehce rustikální nádech. Stejně jako červeným vínem, je Argentina známa i svým hovězím masem. Spojení těchto dvou produktů je ale více než geografické – díky svým robustním taninům je Malbec přirozeně vhodným partnerem pro šťavnaté steaky.