LITTLE BEAUTY DRY RIESLING 2009, Limited Edition

LITTLE BEAUTY, SINGLE VINEYARD – EVELINE FRASER
WAIHOPAI VALLEY – MARLBOROUGH, NOVÝ ZÉLAND

Odrůda: 100% Riesling

Historie: Little Beauty je jednoviniční ranč v soukromém vlastnictví v oblasti Marlborough na Novém Zélandu, velmi osobitý, diskrétní a charakterní. Naleznete zde pět odrůd révy (Sauvignon Blanc, Pinot Noir, Dry Riesling, Pinot Gris a Gewurztraminer), vysázených na třech různých stranách. Nižší terasy obsahují nánosy hlíny a kamení, překryté hlinitopísčitou půdou a značným množstvím aluviálního štěrku. Vrchní terasy obsahují drobivé nánosy hlíny na štěrkovo-hlinitých blocích. Vinařství využívá akreditované vinařské techniky, ve shodě s mezinárodními specifikacemi. Region Marlborough je obdařen celoročním slunečním klimatem, drží rekord v počtu slunečních hodin na Novém Zélandu a je též nejrozlehlejším vinařským regionem tohoto státu.

Barva: Citrusová, svěží.

Vůně: Svůdná, medovinová, s tóny včelího vosku, citrónové kůry a lipového květu s dotekem geapefruitu. Po rozdýchání vykazuje bohaté minerální vjemy.

Chuť: Výrazně citrusová, s jemným nádechem zázvoru.

Snoubení s jídlem: Skvělé k sýrům a salátům (čekankový s uzenými ústřicemi, pekanovými ořechy a gorgonzolou).

Ideální teplota podávání: 10 – 12 °C

Analytika vína: Alkohol: 12.5 %

Pár slov o Rieslingu:
Keř Rieslingu je mimořádně tvrdý a odolný vůči chladnému počasí. Raší později a proto se hodí obzvláště do míst s chladnějším klimatem. Díky vysokému potenciálu zrání v lahvi a schopnosti vykazovat osobitý charakter, spolu s individualitou terroiru, je právem považován za krále bílých vín. Jeho domovinou je Německo, kde je kultivován nejméně od roku 1400 a dává nádherná vína, od extrémně suchých a svěžích až po komplexní sladké nektary z ručně sbíraných hroznů napadených ušlechtilou plísní.

Běžná cena: 490 ,-

Klubová cena: 392 ,-