LEO RESERVA MALBEC 2010

CASA BIANCHI
SAN RAFAEL, MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Malbec

Historie: Bodegas Valentin Bianchi řídí již třetí generace rodiny, jež byla součástí velké italské migrace do Argentiny začátkem 20. století. Valentin Bianchi přijel do Argentiny v roce 1910, roku 1928 založil své vinařství a nazval jej El Chiche. Vinařství změnilo název pouze v roce 1951, kdy se do obchodu zapojili jeho potomci. Ještě než roku 1968 Valentin Bianchi zemřel, stalo se Bodegas Valentin Bianchi jedním z hlavních argentinských vinařství. Za svůj úspěch byl Valentin oceněn rodnou Itálií.

Barva: Intenzivní rudá barva.

Vůně: Vůně zralých švestek a třešní s jemným dotekem koření díky zrání na francouzském a z části na americkém sudu.

Chuť: Intenzivní, koncentrovaná chuť s vyzrálými taniny a příjemným dlouhým koncem.

Zrání: 12 měsíců, 75% v nových francouzských dubových sudech a 25% v nových amerických sudech.

Snoubení s jídlem: Skvěle doplní steak z argentinské svíčkové.

Ideální teplota podávání: 16 – 17 ºC

Analytika vína: Alkohol: 14,8%; Kyselost: 5, 10 g/L; pH: 3,77; Zbytkový cukr: 2.97 g/L

O řadě vín LEO:
Slavné argentinské vinařství Casa Bianchi a Nadace Lionela Messiho vytvořili řadu tradičních argentinských vín za účelem podpory projektů zaměřených na zdravotní péči a rozvoj vzdělání sociálně znevýhodněných dětí.

Pár slov o Malbecu:
Malbec, taktéž znám jako Cot, Auxerrois, Cot de Bordeaux či Cahors, původně pochází z regionu Cahors v jihozápadní Francii a je jednou ze šesti odrůd, uznaných pro výrobu červených cuvée v Bordeaux. Stal se prémiovou modrou odrůdou v Argentině, kde našel skvělé klimatické a půdní podmínky pro pěstování a místní vína z této odrůdy získala světový věhlas, o čemž svědčí i mnoho medailových ocenění na odborných soutěžích. Dává vína příjemné chuti a středního těla, s typicky zemitými tóny a intenzivní purpurovou barvou.

Cena pro členy: 360 Kč za láhev*
*Platí při objednání do 60 dnů od dodání zásilky CDV