LEO MESSI TORRONTÉS 2011

CASA BIANCHI
SAN RAFAEL, MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Torrontés

Historie: Bodegas Valentin Bianchi řídí již třetí generace rodiny, jež byla součástí velké italské migrace do Argentiny začátkem 20. stol. Valentin Bianchi přijel do Argentiny v roce 1910, roku 1928 založil své vinařství a spolu s vinicemi a nazval jej El Chiche. Vinařství změnilo název pouze v roce 1951, kdy se do obchodu zapojili jeho potomci. Ještě než roku 1968 Valentin Bianchi zemřel, stalo se Bodegas Valentin Bianchi jedním z hlavních argentinských vinařství. Za svůj úspěch byl Valentin oceněn rodnou Itálií.

Barva: Světle žlutá.

Vůně: Intenzivní vůně bílých květů a tropického ovoce, jako jsou broskve a ananas, zahalená do citrusového aroma grapefruitů a limetek.

Chuť: Jemná a dobře strukturovaná odrážející typický výraz argentinské odrůdy Torrontés.

Zrání: 1 měsíc v láhvi.

Snoubení s jídlem: Můžete si vychutnat samotné, báječně se snoubí s bílým masem, rybami či s typickou argentinskou specialitou – empadami.

Ideální teplota podávání: 10° to 12°C

Analytika vína: Alkohol: Alkohol: 12,6%, Kyseliny: 6,79 g/L, pH: 3,12, Zbytkový cukr: 4.90 g/L

O řadě vín LEO:
Slavné argentinské vinařství Casa Bianchi a Nadace Lionela Messiho vytvořili řadu tradičních argentinských vín za účelem podpory projektů zaměřených na zdravotní péči a rozvoj vzdělání sociálně znevýhodněných dětí.

O odrůdě Torrontés:
Původ odrůdy Torrontés je ve španělské Galícii, ale spíše uslyšíte o vínech této odrůdy ze suchých klimatů v pohoří Argentiny, produkujících plně charakteristická a nezaměnitelná bílá vína. Torrontés je výrazné bílé víno se sladkou vůní růží a liči, s podtóny tropického exotického ovoce. Lehčí vína se prezentují tóny citrusu a jablek. Barevné odstíny mohou být od světlé žluto-zelené, až po sytě zlatou u pozdně podzimních sběrů.