LEO MESSI MALBEC 2011

CASA BIANCHI
SAN RAFAEL, MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Malbec

Historie: Bodegas Valentin Bianchi řídí již třetí generace rodiny, jež byla součástí velké italské migrace do Argentiny začátkem 20. stol. Valentin Bianchi přijel do Argentiny v roce 1910, roku 1928 založil své vinařství a spolu s vinicemi a nazval jej El Chiche. Vinařství změnilo název pouze v roce 1951, kdy se do obchodu zapojili jeho potomci. Ještě než roku 1968 Valentin Bianchi zemřel, stalo se Bodegas Valentin Bianchi jedním z hlavních argentinských vinařství. Za svůj úspěch byl Valentin oceněn rodnou Itálií.

Barva: Intenzívní fialově-červená.

Vůně: Intenzivní aroma čerstvých švestek a černých třešní s jemným dotekem kouře.

Chuť: Hedvábná chuť, díky nasládlým sladkým taninům přispívajícím k dobré struktuře, zakončená s plnou harmonickou dochutí.

Zrání: 1 měsíc na láhvi.

Snoubení s jídlem: Vhodné k hovězím steakům a čokoládovým dezertům.

Ideální teplota podávání: 15° to 17°C

Analytika vína: Alkohol: 14,7%, Kyselost: 4,95 g/L, pH: 3,72, Zbytkový cukr: 3.47 g/L

O řadě vín LEO:
Slavné argentinské vinařství Casa Bianchi a Nadace Lionela Messiho vytvořili řadu tradičních argentinských vín za účelem podpory projektů zaměřených na zdravotní péči a rozvoj vzdělání sociálně znevýhodněných dětí.

O odrůdě Malbec:
Malbec, taktéž znám jako Cot, Auxerrois, Cot de Bordeaux či Cahors, původně pochází z regionu Cahors v jihozápadní Francii a je jednou ze šesti odrůd, uznaných pro výrobu červených cuvée v Bordeaux. Stal se prémiovou modrou odrůdou v Argentině, kde našel skvělé klimatické a půdní podmínky pro pěstování a místní vína z této odrůdy získala světový věhlas, o čemž svědčí i mnoho medailových ocenění na odborných soutěžích. Dává vína příjemné chuti a středního těla, s typicky zemitými tóny a intenzivní purpurovou barvou.