LA PODEROSA RESERVA 2006

PATAGONIA
ARGENTINA

Odrůda:Malbec 70%, Cabernet Franc 15%, Petit Verdot 10%,Tannat 5%

Historie: V roce 1952 brázdil známý revolucionář Ernesto “Che” Guevara patagonskou divočinu na svém motocyklu Norton 500, kterého pojmenoval ‘La Poderosa’ – Silák. Tato cesta se stala nesmrtelnou díky jejímu zfilmování pod názvem Deníky motorkáře.
Již 50 let je Patagonia nejjižnějším vinařským regionem světa, jehož, na horkých prašných cestách pouště vysázené, vinice dávají vína, která uspokojují chutě i těch nejnáročnějších konzumentů. La
Poderosa je fantastickým příkladem nových vín tohoto regionu.
Barva: Tmavě purpurová.

Vůně: Intenzivní po švestkách a černých třešních, obalená do tónů čokolády a kůže.

Chuť: Plná, bohatá a silná, připomínající divoké tmavé ovoce a koření. Vyzrálé taniny a stopy ušlechtilého dubu doplňují bohatý a dlouhý závěr.

Zrání: 12 měsíců v dubových sudech.

Snoubení s jídlem: Steaky, zvěřina a vyzrálé sýry.

Potenciál stárnutí: 3-4 roky.

Ideální teplota podávání: 16 – 18°C

Parametry:
Obsah alkoholu: 14%.

Pár slov o Cabernetu Franc:
Cabernet Franc je jednou z hlavních modrých odrůd na světě. Je povětšinou pěstován za účelem spojení do cuvée v Bordeaux stylu s odrůdami Cabernet Sauvignon a Merlot, ale může být vinifikován i samostatně, jako např. v Chinon na Loiře. Ve Spojených státech a Kanadě se krom toho používá i pro výrobu ledových vín. Cabernet Franc je lehčí než Cabernet Sauvignon, má světlejší barvu a vnáší finesu a aromatické nuance pepře a papriky do cuvée s robustnějšími odrůdami. V závislosti na regionu a stylu vína můžeme zaznamenat další typické znaky, jako např. aroma tabáku, malin, černého rybízu, někdy i fialek.