L.A. CETTO PETITE SIRAH

L.A. CETTO
BAJA CALIFORNIA, MEXIKO

Odrůda: 100% Petite Sirah
Historie:L.A.Cetto jedno z nejznámějších a nejstarších vinařství v Mexiku. Angelo Cetto začal obchodovat s vínem v roce 1928. Skoro o 40 let později jeho syn Luis Agustin Cetto uplatnil ve firmě nové technologie a rozšířil obdělávané území. Luis Alberto Cetto, z třetí generace, dnes pyšně pokračuje v tradici svého děda.
Barva: temně červená barva s fialkovým odstínem
Aroma: Aromas Vůně červeného ovoce podobná guayabě a moruším s květinovým nádechem
Chuť:Intenzivní, vyvážená s dlouhým dozníváním.
Zrání: 12 měsíců v sudech z francouzského dubu
Gastronomie: Grilovaný steak, pečená kachna, jehněčí, dušené maso, králík v hořčicové omáčce a brzlík s houbami.
Archivace: 4-5 let
Ideální teplota podávání: 16°C
Parametry:
Obsah alkoholu: 14% obj.
Celková kyselost: 5.62 g/l

O Petite Syrah:
Byla vyšlechtěna v 70. letech 19.st. ve Francii v okolí řeky Rhôny, kde je známá jako Durif nebo pod mírně poangličtěným výrazem Petite Syrah. Na rozdíl od Syrahu je Petit Syrah odolný proti padlí. Jeho malé plody a vysoký podíl slupek oproti šťávě umožňují produkovat Petite Syrah vína s vyšším množstvím tříslovin a s překvapivě vysokou kyselinou a tedy i schopností zrát.