L.A.CETTO NEBBIOLO PRIVATE RESERVE 2004

NEBBIOLO PRIVATE RESERVE 2004
GUADALUPE VALLEY, BAJA CALIFORNIA, MEXIKO

Odrůda: 100% Nebbiolo

Historie: L. A. Cetto je jedním z nejuznávanějších a nejstarších vinařství Mexika. Angelo Cetto jej založil v roce 1928. O téměř 40 let později přinesl jeho syn Luis Agustín Cetto nové technologie a rozšířil rozlohu vinic. Dnes již Luis Alberto Cetto, třetí generace, s hrdostí pokračuje v tradici, kterou započal jeho děd.

Barva: Intenzivně rubínová, tmavá burgundská.

Vůně: Zralého červeného a černého ovoce, ostružin, borůvek, koření.

Chuť: Ovocná a kořenitá, s tóny tabáku, kůže a oříšků.

Zrání: 14 měsíců francouzské sudy a 2 roky na láhvi

Snoubení s jídlem: Italská kuchyně, grilované červené maso, omáčky, polotvrdé sýry.

Ideální teplota podávání: 18°C

Analytika vína: Alkohol: 14 %

Pár slov o Nebbiolu:
Nebbiolo je italská modrá odrůda révy vinné, spojovaná především s tamním regionem Piemont (slavná vína Barolo a Barbaresco), ale setkáte se s ní i v severním regionu Baja California v Mexiku (více než 1 100 ha) a dalších vinařských regionech Nového Světa. Nebbiolo dává světlejší červená vína, která jsou jako mladá vysoce tanická, s tóny téru a růží. Jak stárnou, získává jejich barva typický cihlově oranžový odstín a vůně i chuť přecházejí do tónů fialek, divokých bylin, třešní, malin, lanýžů, tabáku a švestek. Vína Nebbiolo potřebují většinou léta zrání k tomu, aby dosáhly harmonie taninů v celkové struktuře chuti.